Domů > Zprávy

Nový Ford Mondeo se už chystá do Evropy. Nejdřív má ale americkou premiéru


velikost textu:
     
12.ledna 2012 00:01
 

Na autosalonu v americkém Detroitu právě zažívá svou premiéru nová podoba Fordu Mondeo. V Česku patří tomuto modelu střední třídy třetí příčka v prodejích ve své kategorii. Za Škodou Superb a Volkswagenem Passat.


Ford
Ford Mondeo se bude i nadále držet designu předchozího modelu 

Ford zákazníky trochu mate. Fordu Mondeo říká na svém domácím americkém trhu Ford Fusion. Avšak v Evropě prodává pod tímto názvem malý a levný model.

Do Evropy se nové mondeo dostane až příští rok. Americký trh má přednost.

Ford sází s modely Focus a Mondeo na myšlenku celosvětového auta. Znamená to, že oba své stěžejní produkty prodává po celém světě jen s lehkými obměnami. Ty se například týkají nabídky motorů.

Zatímco v USA se Ford Mondeo bude prodávat jen s karoserií limuzíny, do Evropy se jistě podívá také jako kombík. Absenci této varianty by zákazníci Fordu neodpustili.

Karoserie se prodlouží o devět centimetrů


V Česku musí Mondeo bojovat o zákazníky především s Volkswagenem Passat a Škodou Superb. Na jeho domácím americkém trhu patří k největším rivalům modelu Fusion Toyota Camry, Hyundai Sonata, Honda Accord nebo Chevrolet Malibu.

Ford Fusion alias Mondeo se dočká široké škály pohonných jednotek. Vedle klasických motorů na benzin a na naftu, budou moci zákazníci volit také například hybridní agregát s možností dobíjení baterií přímo z elektrické zásuvky. Chybět nebude ani pohon všech kol.

Nový Ford Mondeo bude delší než stávající. Naroste o devět centimetrů na 4,87 metru.

(buč)


Čtěte také:

Test Fordu Focus 2,0 TDCi: sportovní kupé s pěticí dveří


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

1.12.2023 13:27:50
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku