Domů > Zprávy

Opel vaří malé kafe ve třídě SUV: Opel Mokka se postaví Škodě Yeti


velikost textu:
     
18.ledna 2012 00:01
 

Káva moka neboli německy mokka dala název novému SUV velikosti Škody Yeti. Opel Mokka se v prodeji objeví ještě letos.


Opel
Opel Mokka je o pár centimetrů delší než Škoda Yeti 

Novinka mezi kompaktními vozy SUV je o pět centimetrů delší než Škoda Yeti. Podobně jako škodovka nabídne i nový opel na výběr mezi pohonem předních kol a čtyřkolkou.

Mokka dostane typické tvary současných opelů. Jako každé SUV má zvýšenou karoserii a celkově vypadá dost baculatě.

Uvnitř se Mokka přiblíží svému nižšímu příbuznému Opelu Astra.

Na fotkách vypadá novinka baculatě


V nabídce pro roztáčení jeho kol budou dva benzinové motory – šestnáctistovka s výkonem 115 koní a přeplňovaný agregát 1,4 Turbo s výkonem 140 koní.

Dieselovou nabídku zastoupí pohonná jednotka 1,7 CDTI s výkonem 130 koní. Silnější benzinový a naftový motor budou k mání buď s manuální, nebo s automatickou šestistupňovou převodovkou.

Opel tvrdí, že ve svém novému modelu nabídne obzvlášť vhodná sedadla. Na jejich přívětivém tvarování pro záda cestujících se podle automobilky shodli němečtí lékaři v rámci Akce zdravá záda.

Opel Mokka je dalším přírůstkem do třídy SUV


Podobně jako Škoda Yeti nabídne i Opel Mokka pohodlí pro dospělé cestující na předních i zadních sedadlech. Objem kufru zatím automobilka neoznámila. Uvedla jen, že po sklopení zadních sedadel nabídne nákladový prostor mezi kufrem a předními sedadly 1372 litrů objemu.

Škoda Yeti nabízí v tomto ohledu více – 1580 litrů při sklopených sedadlech a 1760 při vyjmutých sedadlech. Terénní škodovka je nesmírně variabilní – druhou řadu sedadel tvoří tři samostatné sedačky, které lze z auta i vyjmout a odložit na čas v garáži.

V prodeji se nový Opel Mokka objeví na konci letošního roku. Ceny automobilka zatím neuveřejnila.

(buč)


Čtěte také:

Deset nejlevnějších SUV se vejde do půl milionu


 
Čtěte dále na téma:
SUV Opel
 

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

3.10.2023 6:24:06
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku