Domů > Zprávy

Rodinný Fiat 500L se zaměří na vnitřní prostor


velikost textu:
     
8.února 2012 00:01
 

Jedinečný fiátek pětistovka dostane ještě letos další karosářskou variantu. Nový Fiat se bude jmenovat 500L, kde písmeno L (z angl. large) signalizuje, že bude velký. Na první pohled jde o jakýsi mix velkoprostorového vozu a SUV.


Fiat
Tvary Fiatu 500 se jen tak neokoukají, dostane je také velkoprostorová verze L 

Vánoční dárek na čtyřech kolech si mohou začít plánovat ti, kterým se zalíbí tato italská novinka. V prodeji se má objevit na sklonku letošního roku.

Fiat 500L je dlouhý 414 centimetrů, široký 178 cm a vysoký 166 centimetrů.

Pro srovnání: Škoda Roomster, která stejně jako nový fiat dává svým jménem najevo velký prostor, měří na délku 421 centimetrů, široká je 168 cm a vysoká 161 centimetrů.

Fiat 500L bude tedy o něco kratší než malá, ale prostorná škodovka, do šířky a na výšku bude mít navrch italská novinka.

A jelikož prý právě nyní Škoda usilovně přemýšlí, jak bude nástupce roomsteru vypadat a jaké dostane proporce, může být fiátek zajímavou inspirací.

Je však také možné, že z Mladé Boleslavi nakonec bude vyjíždět auto velikosti Volkswagenu Touran, nebo také hned několik různých velkoprostorových modelů.

Fiat 500L vypadá trochu jako minivan a částečně připomíná malé SUV


Pro začátek dostane Fiat 500L dva benzinové a jeden dieselový agregát. Motory na benzin zastoupí přeplňovaný motor s malým objemem 0,9 litru. Jeho výkon je 85 koní.

Druhým benzinovým motorem v nabídce bude klasická čtrnáctistovka s výkonem 100 koní.

Naftové pohony bude reprezentovat třináctistovka Multijet s výkonem 95 koní.

Za konkurenty Fiatu 500L lze kromě Škody Roomster označit Renault Modus, Opel Meriva, Citroën C3 Picasso a také nový Ford B-Max.

Detaily o své novince zatím Fiat tají. Objem kufru a vzhled interiéru zůstávají neznámou. Zákazníci se mohou také jen dohadovat, zda „dlouhá pětistovka“ dostane za příplatek pohon všech kol, který Fiat tradičně dává svým malým modelům.

(buč) 


Čtěte také:

Mistr Evropy mezi miniauty omládnul: nový Fiat Panda


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

29.5.2023 17:22:25
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku