Domů > Zprávy

Elegán z Nošovic: nový Hyundai i30 kombi má premiéru


velikost textu:
     
23.února 2012 09:52
 

Škoda Octavia Combi se může „těšit“ na nového konkurenta. Hyundai i30 kombi, auto vyráběné v Nošovicích, se už připravuje do výroby. Oproti předchůdci nabídne mnohem atraktivnější tvary.


Hyundai
Svou robustností připomíná nový kombík Hyunda i30 většího sourozence i40 


Hyundai a Kia se valí do Evropy. Tradiční značky jako Volkswagen, Renault, Škoda nebo Opel mají v korejských vozech stále vážnější konkurenci.

Nejnověji se evropským značkám postaví elegantní kombík nižší střední třídy. Hyundai svůj model i30 vyrábí, vymýšlí i designově navrhuje na starém kontinentu. Aby nabízel auta, která se Evropanům zalíbí.

Korejské vozy dobývají evropský trh


Hyundai i Kia navíc stoupají vzhůru ve statistikách spolehlivosti, což ukazuje, že auta těchto značek jsou stále kvalitnější.

Nošovická továrna spustila výrobu nového modelu i30 jen před pár týdny. A už se chystá na rozšíření nabídky o kombíka. Kdy se objeví v prodeji, Hyundai zatím neupřesnil.

448,5 centimetrů dlouhá novinka je o centimetr delší než stávající model i30cw.

Kufr nabídne objem 528 litrů. Škoda Octavia je v tomto ohledu ještě praktičtější – její zavazadlový prostor má 605 litrů.

Při sklopených zadních sedadlech se však nový hyundai (1642 litrů) škodovce podle údajů dodávaných automobilkami vyrovná (1665 l).  

Kombík Hyundai i30 dostane stejné motory jako o 18 cm kratší pětidveřový model.

Vybírat bude možné z trojice benzinových a mezi třemi dieselovými pohony.

(buč)

Na délku je Hyundai i30 kombi o osm centimetrů kratší než Škoda Octavia Combi


Čtěte také:

Nová Kia cee´d: korejský design nové generace


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

5.6.2023 2:28:40
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku