Domů > Zprávy

Na Václavském náměstí bude přehlídka bezpečnosti aut, Michael Schumacher přijede odpoledne


velikost textu:
     
18.května 2012 00:01
 

Sedminásobný mistr světa formule 1 bude hostem pražského dne silniční bezpečnosti, který se koná ve čtvrtek 28. června na pražském Václavském náměstí.


Mercedes-Benz
Přítomnost Michaela Schumachera obvykle budí velký zájem okolí  

Václavské náměstí se na jeden den zaplní záchrannými auty, vyroste tu malé dopravní hřiště, návštěvníci si budou moci vyzkoušet pocity, které zažívají lidé při autohavárii.

Kdo chce navíc potkat Michaela Schumachera, měl by do pražského centra vyrazit odpoledne. „Program slavného závodníka se ještě ladí, ale okolo 16. hodiny by měl na Václavském náměstí vystoupit,“ říká Oldřich Vaníček, šéf autoklubu ÚAMK.

Den bezpečnosti na silnicích se v Praze koná v rámci pravidelného ročního setkání světových autoklubů. Loni se jejich zástupci sešli v malajském Kuala Lumpuru, letos je na řadě české hlavní město.

Michael Schumacher by měl na náměstí vystoupit s malým proslovem nebo s ním moderátor povede rozhovor. Organizátoři zajistí překlad do češtiny, kdo se nedostane k pódiu, bude moci sledovat německou celebritu na velkoplošných obrazovkách.

Kromě toho si slavný závodní pilot prohlédne záplavu bezpečnostní techniky, která obsadí dolní polovinu Václavského náměstí. A třeba znovu usedne do simulátoru, se kterým český autoklub obráží velké ceny formule 1.

Kdo se na něm sveze, zjistí na vlastní kůži, jaké to je, když auto narazí v rychlosti 40 km/h do pevné překážky.

Michael Schumacher simulátor vyzkoušel několikrát v rámci jeho reklamní spolupráce s mezinárodní automobilovou federací FIA. Ale jen jednou se na něm opravdu svezl, většinou do něj jen usedl a nechal se vyfotit. 

V Bahrajnu, když někomu z obecenstva zamával, pochopila to obsluha jako signál k rozjetí simulátoru. A jelikož měl slavný jezdec podobné jízdy zakázané, zasypali poté jeho manažeři obsluhu hromadou výtek.

Pokud do simulátoru usedne v Praze, pak patrně opět jen do stojícího. Na Václavském náměstí se objeví také další simulátor, ve kterém si je možné prožít pocity při převrácení vozu.

Svou techniku představí také hasiči, policie a zdravotnická záchranná služba.

(buč)


Čtěte také:

ČLÁNKY O BEZPEČNOSTI AUT ZDEDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

3.10.2023 6:07:23
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku