Domů > Zprávy

Největší rodinné vozy jsou nyní levnější než kdy jindy


velikost textu:
     
1.srpna 2012 00:00
 

Duo téměř stejných velkoprostorových vozů Citroën C8 a Peugeot 807 se vyrábí už 10 let, letos v létě se oba modely dočkaly lehoučké modernizace. Prodejci je nabízejí za velmi příznivé ceny.


Peugeot
Peugeot 807 s dieselovým motorem stojí nyní od 628 000 korun 


Citroën i peugeot jsou k mání pouze s dvoulitrovými dieselovými motory HDI. U Peugeotu 807 mohou zájemci volit mezi dvěma výkony - 136 nebo 163 koní.

Základní cena slabší verze činí 628 tisíc korun, silnější varianta je o 50 tisíc dražší.

Citroën C8 dostává pouze výkonnější motor. Základní cena zní: 599 900 korun.

Znamená to, že v případě obou francouzských vozů lze za zhruba 650 tisíc korun koupit nové velké rodinné auto výhodně jako nikdy dříve. To je dobrá zpráva pro rodiny se třemi nebo více potomky.

Výbava těchto vozů zahrnuje elektricky ovládané posuvné zadní dveře a většinu běžné výbavy. Například u Peugeotu 807 se připlácí za xenonová světla, za třetí řadu sedadel nebo za metalízu.

Zadní dveře jsou u peugeotu i sesterského citroënu bez příplatku elektricky ovládané. Letní facelift přinesl lehce pozměněné nárazníky nebo světlomety


Konkurentů je přitom docela málo a jsou o dost dražší. Nejnovější technologie nabízí před dvěma lety zcela přepracovaná sesterská dvojice Volkswagen Sharan a Seat Alhambra. 

Stejně jako dvojice francouzských aut představuje toto německo-španělské duo zvaná automobilová dvojčata. Jedná se o modely, které se liší hlavně znaky svých výrobců.

Alhambra má základní cenovku 629 tisíc korun. Nejlevnější španělský rodinný velkoprostorový vůz pohání benzinová čtrnáctistovka TSI s výkonem 150 koní. S dieselem stojí nejméně 715 tisíc korun.

Volkswagen Sharan dostává silnější turbodiesel než alhambra, a proto jeho cena s naftovým pohonem začíná na 777 900 korunách. Oba sesterské modely jsou k mání i s pohonem všech kol.

Dalším konkurentem mezi auty s velkým prostorem je Renault Espace, u kterého mohou zákazníci volit mezi dvěma délkami karoserie. Svého zástupce má v této třídě také Ford s modelem Galaxy a Lancia s voyagerem.

(buč)


Čtěte také:

Test Volkswagenu Sharan 1,4 TSI: prostorné auto bez emocí, i bez nemocí


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

3.10.2023 22:01:07
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku