Domů > Zprávy

Malá SUV dobývají města a (nejen) ženská srdce


velikost textu:
     
11.března 2013 00:00
 

Ženevský autosalon ukazuje, jak se změní městská auta. Stále více řidičů a řidiček zvolí namísto malého vozu malé SUV se stejnou délkou, ale s vyšší karoserií.


Peugeot
Výhodou SUV je oproti malému autu vyšší sezení, a díky tomu také lepší výhled směrem dopředu 

Co mají společného ženevské novinky Renault Captur, Peugeot 2008 a Ford EcoSport? 

Jsou podobně dlouhé jako malá městská auta typu Škody Fabia. Po vzoru terénních vozů však trčí do výšky.

Portál Automotive News soudí, že malá SUV zaznamenají v příštích letech velký boom. Žádná jiná kategorie aut se neprosadí takovým tempem.

Výrobci malých SUV sázejí na to, že malá auta jsou pro mnohé zákazníky tak trochu nudná. SUV působí moderněji a mají i několik výhod.

Směrem dopředu má řidič nebo řidička mnohem lepší výhled. Sedí se v nich výše než ve většině aut a snadněji se lze zorientovat v hustém provozu.

Navíc se do malého SUV jednodušeji nastupuje. Na sedadla se "nepadá" dolů jako u běžných aut.

Nevýhodou je vyšší cena takových městských vozidel. Základní cenu nového renaultu a peugeotu lze zatím jen odhadovat mezi 300 a 350 tisíci korunami.

Ani couvání nebo přehled o dění po stranách nepatří k silným stránkám těchto vozů.

O malá SUV budou mít často zájem řidičky


Podle analytické společnosti IHS Automotive mají nejlepší předpoklady k tomu, aby se na trhu s městskými auty prosadily, ženevské novinky Renault Captur a Peugeot 2008.

Až za nimi podle odhadů této firmy skončí v žebříčcích prodejů jejich konkurenti Opel Mokka, Nissan Juke i Ford EcoSport. 

U Renaultu si prostě někteří zákazníci řeknou, že clio už měli a chtějí změnu. Tu nabídne vyšší a moderně vypadající Captur. 

Podobné to bude u Peugeotu. Namísto hlavně u žen oblíbených malých peugeotů, sáhne leckterá řidička po vyšším a pro mnohé také zajímavějším modelu 2008.

Na místě přitom nejsou obavy z vyšší spotřeby paliva u těchto malých SUV. Ačkoliv se podobají vozům do terénu, pohon všech kol nedostanou. Navíc je pohánějí motory s malými objemy.

Další konkurenty pro malá městská SUV už připravují ostatní značky. Se svým městským teréňákem vyrukují Kia, Fiat i Volkswagen.

Renault Captur nabídne populární dvoubarevné karoserie


Čtěte také:

Ženevský autosalon zaplavily nové kombíky: od octavie, přes golfa až po dacii


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

29.5.2023 17:10:56
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku