reklama  
   
Domů > Zprávy

Citroën C4 Picasso dostane nový design i techniku: tvary jsou opět velmi zajímavé


velikost textu:
     
3.dubna 2013 00:00
 

Letos na podzim se u prodejců citroënů objeví nová generace rodinného modelu C4 Picasso. Stejně jako předchozí dvě generace bude opět na silnicích nepřehlédnutelná.


Citroën
Citroën C4 Picasso se nejdříve představuje ve své kratší verzi 


Citroën představil nejdříve kratší verzi nového "pikasa". Podoba delšího a prostornějšího provedení Grand zůstává zatím neznámá.

C4 Picasso třetí generace si téměř zachová rozměry předchozího modelu. Novinka je dlouhá 4,43 metru, široká 1,83 m a vysoká 1,61 m.

Kufr nabídne objem 537 litrů. Když se zadní sedadla posunou dopředu, prostor pro zavazadla naroste na 630 litrů.

Nový Citroën C4 Picasso (na snímku) zatím nedostal ceník pro český trh. Stávající model stojí od 340 tisíc korun.


Stejně jako koncern Volkswagen sází také Citroën nově na modulární platformu, u kterých zabírá technika méně místa. Díky tomu se prodlouží rozvor o 5,5 cm (vzdálenost mezi předními a zadními koly) a naroste vnitřní prostor. 

Také Citroën C4 Picasso podobně jako řada dalších nový modelů různých značek slibuje úbytek na váze. Rodinný minivan zhubl o 140 kilogramů a váží okolo 1,3 tuny.

Citroën na svém novém minivanu využívá díly z hlíníku (přední kapota) i z lehčí vysokopevnostní oceli. C4 Picasso se svou hmotností může rovnat menšímu C3 Picasso.

Sedmipalcový spodní dotykový displej se 7 citlivými tlačítky umožňuje ovládat klimatizaci, navigaci, audio systém, telefon i webové služby. Nahoře nad ním je dvanáctipalcový panoramatický displej, který si může řidič nastavit podle přání - zobrazuje například rychlost, údaje z palubního počítače nebo navigační pokyny.


První generace Citroënu Xsara Picasso překvapila automobilový svět svými neobvyklými tvary. Druhá je zajímavě rozvíjela a rozšířila se na dvě karosářské varianty.

Ani třetí generace "pikasa" nebude nudit. Velkou novinkou jsou dvě řady úzkých předních světel nad sebou.

Citröen C4 Picasso opět slibuje velkoryse prosklenou kabinu. 

Ještě lepší výhled z vozu mají zajistit čtyři kamery rozmístěné kolem vozu. Řidič má na výběr pohled na auto z ptačí perspektivy, zadní pohled nebo přední panoramatický výhled, který ocení při vyjíždění z garáže.

Podle Citroënu získá prý dokonalý přehled o nejbližším okolí kolem vozu, výhled je širší a manévry snadnější.

C4 Picasso ve své krátké verzi. Dlouhý Grand se představí později.


Příplatková výbava rovněž nabídne všechny moderní asistenční systémy - automatické přepínání dálkových světel, aktivní tempomat nebo sledování mrtvého úhlu.

Dieselové motory pro Citroën C4 Picasso dostanou 92 a 115 koní. 

Benzinové pohony nabídnou výběr mezi výkonem 120 a 150 koni.

(buč)


Čtěte také:

Přehled rodinných minivanů: ceny, objemy kufru a počty sedadel


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

11.8.2022 14:28:08
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku