reklama  
   
Domů > Zprávy

Jak se líbí nová Škoda Octavia kombi v zahraničí?


velikost textu:
     
29.května 2013 00:00
 

Škoda se chlubí tím, že nejprodávanějším kombíkem v Evropě je její Octavia Combi. Nová generace mladoboleslavského vozu se právě začíná prodávat se základní cenovkou 364 900 korun. Co o něm píší zahraniční média?


Škoda
Nejprodávanější kombík v Evropě: Škoda Octavia Combi 

Ve Švýcarsku je Škoda Octavia už několik let suverénní dvojkou na trhu. Moc přitom neztrácí na švýcarský bestseller, kterým je Volkswagen Golf.

Mezi letošním lednem a dubnem si golfa v zemi helvétského kříže pořídilo 3785 zákazníků a octavii 3157 zájemců. Třetí v pořadí je Volkswagen Polo s 1642 prodanými kusy.

Kombík přitom zcela válcuje pětidveřovou variantu. 98,4 procent octavií loni ve Švýcarsku připadlo na kombíky, prodalo se jich 9443 kusů. 55 procent z nich mělo v této alpské zemi pohon všech kol.

Není divu, že se švýcarská média na novou octavii hodně zaměřují. Tamní deník Neue Zürcher Zeitung nejdříve ve svém hodnocení popisuje parametry obrovského kufru Octavie Combi. Konkurence v tomto ohledu nenabízí více.

Noviny chválí také variabilitu kufru, množství schránek a uzavřených boxů v prostoru pro zavazadla. Díky nim má majitel v autě vždy pořádek.

Jako jedinou vadu Neue Zürcher Zeitung uvádí skutečnost, že přes použití stejných dílů jako u Volkswagenu nebo Audi, je v octavii kombi hlučněji. Titulek přitom oznamuje, že octavia je pro Švýcary tím pravým lidovým vozem (volkswagenem).

Švýcarský automobilový magazín Automobil Revue nazývá nejprodávanějšího kombíka v Evropě "inteligentním mistrem v nakládání".

Dále vyzdvihuje obrovský kufr, chytré detaily a také schopný pohon všech kol. Vnitřní prostor na předních i zadních sedadlech je ještě větší než u předchozí octavie.

Také v Německu je Škoda Octavia oblíbená. I když je ve srovnání modelů až na 21. místě, patří jí první pozice mezi vozy importovanými na německý trh.

Podle časopisu Stern si Octavii Combi v Německu pořizují především rodiny, které si nemohou dovolit utrácet. 

Mladoboleslavská novinka je podle magazínu solidní, kvalitní, ale určitě není pro ty, kteří si kupuji lifestylové produkty. 

I když má nová škodovka nízkou základní cenu, za řadu doplňků je nutné také v Německu připlácet a přitom se nejedná o malé částky. Naopak.

V Rakousku je Škoda Octavia čtvrtým nejžádanějším modelem za trojicí volkswagenů. Pořadí vede golf před polem a tiguanem.

Tamní deník Der Standard uveřejnil k článku o nové octavii fotku její předchůdkyně z roku 1961. Autor článku věří, že nový kombík odolá současné úspěšné vlně vozů SUV.

Auto, jakým je Octavia Combi, bude podle něj i nadále oslovovat rodiny, živnostníky i podnikatele. Kdo přesto trvá na svém zájmu o SUV, má si počkat. Škoda už prý chystá velké SUV s pracovním názvem Snowman.

Článek v rakouském deníku přirovnává vnitřní prostor a velikost kufru k větší Škodě Superb. 

(buč)


Čtěte také:

Co nabídne kufr nové octavie? Automatické sklápění sedadel i kapsu na kabát

Cenové srovnání Škody Rapid s octavií: padesátitisícový rozdíl

Test Škody Octavia 1,2 TSI: dlouhá, prostorná a pěkná


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

11.8.2022 13:47:08
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku