Domů > Zprávy

Roční dálniční známka se od letních měsíců nevyplatí


velikost textu:
     
2.srpna 2013 00:00
 

Ve druhé půli léta se přestává vyplácet pořízení dálniční známky na celý rok. Levnější alternativou jsou měsíční kupony.


SFDI
Koupě ročního kuponu ztrácí ve druhé polovině roku smysl 

Roční dálniční kupon přijde v Česku na 1500 korun. Od prvního prosince přitom bude možné využívat známku pro rok 2014.

To znamená, že do konce listopadu zbývá něco přes tři měsíce. Namísto kuponu za 1500 Kč se tak vyplatí koupě tří měsíčních vinět. Jedna přijde na 440 Kč.

V prodeji je také desetidenní dálniční známka, jejíž cena je 310 korun.

Kdo zamíří často do Rakouska, tomu se tamní roční nálepka nevyplatí už nyní.

Poplatek pro rok 2013 činí 80,60 eura, levnější alternativou je koupě dvouměsiční viněty. Stojí 24,20 eura.

Za dvě dvouměsíční nálepky řidiči v Rakousku utratí 48,40 eura a na začátek prosince si mohou naplánovat koupi ročního kuponu.

Ušetřit tak lze 32 eur.

Také na Slovensko už se přestává vyplácet vyrážet s novou roční známkou.

Tamní poplatek pro celý rok 2013 činí 50 eur.

Měsíční kupon však na Slovensku stojí jen 14 eur a desetidenní přijde na deset eur.

Nejdražší dálniční známky v Evropě prodávají ve Slovinsku. Za roční využívání tamních dálnic se platí 95 eur, měsíční kupon přijde na 30 eur a týdenní stojí 15 eur.

Ve Švýcarsku je k mání pouze roční viněta. Stojí v přepočtu 33 eur.

(buč)


Čtěte také:

RADY NA CESTY


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 21:13:58
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku