Domů > Zprávy

Nový Peugeot 308 SW má stejně velký kufr jako Octavia Combi


velikost textu:
     
7.ledna 2014 00:00
 

Dlouhá léta platilo, že největší kufr mezi kombíky nižší střední třídy nabízí Škoda Octavia. To se však mění. Po Volkswagenu Golf a Hondě Civic kombi nabídne šestisetlitrový prostor pro zavazadla také Peugeot 308 SW.


Peugeot
Nový Peugeot 308 SW se už chystá do výroby 


Vypadá to, jako by automobilky už nebavilo sledovat úspěchy Škody Octavia. Její argument největšího kufru nešlo přebít.

Nový Peugeot 308 SW však podle tvrzení francouzské značky nabídne srovnatelný zavazadlový prostor. Podobně jako nové kombíky v podání Volkswagenu Golf (více zde) a Hondy Civic (čtěte zde).

Peugeot 308 SW se v prodeji objeví letos na jaře. Jeho kufr nabídne objem 610 litrů. To je na na chlup stejně jako u Škody Octavia.

Pětidveřový Peugeot 308 se představil už před několika měsíci a od té doby sklízí slova uznání za zlepšení oproti předchozím generacím.

Kombík 308 SW je dlouhý 458 centimetrů a vysoký 147 cm. Pro srovnání: Octavia má na délku 466 cm a výšku 146,5 centimetru.

Podobně jako škodovka se také nový francouzský kombík chlubí ovládáním sklápění zadních sedadel "dálkově" od pátých dveří.

Zda se v nabídce objeví také verze se třemi samostatnými sedačkami ve druhé řadě a s možností přikoupení třetí řady sedadel, jak to bylo možné u předchůdce, automobilka neoznámila.

(red)

Design francouzského kombíku není nudný, nesází však ani na žádná velká překvapeníNa délku je nový peugeot oproti Octavii Combi kratší o osm centimetrůInteriér s malým volantem působí extravagantněji než design karoserie


Čtěte také:

Test Volkswagenu Golf 2,0 TDI DSG: velmi komfortní kombík

Test Škody Octavia Combi 1,6 TDI: nejlepší kombík?


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

8.12.2023 9:58:29
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku