Domů > Zprávy

Autosalon v Ženevě začal. Co vystavila Škoda?


velikost textu:
     
4.března 2014 11:42
 

Největším tahákem na stánku tuzemského výrobce je studie VisionC. Lze jen spekulovat, nakolik se její tvary podobají budoucím generacím superbů a octavií.


Škoda
Šéf automobilky Winfried Vahland představuje v Ženevě studii VisionC 

Škoda VisionC má nepřehlédnutelnou zelenou barvu a určitě patří k nejzajímavějším studiím ženevského autosalonu (více fotek zde).

Její design je velmi výrazný, světla i prolisy působí hodně odvážně. A především zcela jinak než u současných škodovek.

Podobné studie mají za úkol strhávat na sebe pozornost, ukazovat schopnosti designérského týmu, ale často říkají jen málo o skutečném směrování designu značky. 

VisionC zůstane na stánku Škody jen dnes a zítra. Až výstaviště opustí novináři, fotografové a televizní štáby, zmizí také zelená studie. Na seznamu vystavených aut ve dnech pro veřejnost už VisionC nefiguruje.

Škoda v Ženevě nevystavuje žádnou novinku připravenou do sériové výroby. Nová Fabia se patrně představí letos na podzim, poté budou následovat další modely - například nástupce Roomsteru nebo další SUV, které se zařadí po bok yetiho.

Na českém trhu nejprodávanější Škoda Octavia se v Ženevě představuje v provedeních Scout (více zde) s pohonem všech kol a ve verzi G-TEC s pohonem na stlačený zemní plyn. Nechybí ani Octavia v luxusním provedení Laurin & Klement. 

Kromě toho se na stánku mladoboleslavské značky objevují tři sportovně laděné verze Monte Carlo pro modely Yeti, Rapid Spaceback a Citigo.

(buč)


Škoda Octavia Laurin & KlementDalším palivem pro octavii je zemní plyn CNGŠkodovky se sportovními doplňky Monte Carlo (Citigo, Fabia, Fabia Combi a Yeti)
Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 22:36:41
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku