Domů > Zprávy

Když dítě vypadává ze sedačky, pomůže přídavný pás Belt Upp


velikost textu:
     
11.března 2014 00:00
 

Pás, který se propojí s bezpečnostním pásem auta, stojí 700 korun a hodí se k sedačkám pro děti od 15 do 25 kilogramů.


Belt Upp
Dítě se v sedačce od 15 kilogramů při usnutí může vyklonit dopředu, přídavný pás (vpravo) ho udrží ve vzpřímené poloze 

Britským manželům Hannah a Phil Bathamovým se nelíbilo, že se jejich děti Zachary a Phoebe po usnutí předklánějí v autosedačce.

Dítě vykloněné dopředu nebo do strany nemusí být při nárazu správně ochráněno. Rodiče se za předkloněnými dětmi naklánějí z předních sedadel, leckdy bez úspěchu.

Britští manželé vymysleli přídavný pás, který nechali otestovat, získali pro něj homologaci a dnes jej už nabízejí také v Česku.

Belt Upp stojí okolo 700 korun. Připevní se k pevnému pásu auta a dítěti vznikne na hrudi kříž z dvou pásů. Dítě se prý z takového pásu nevykloní a zůstane i ve spánku opřené hlavou o opěrku sedačky.

Přídavný pás se hodí dětem od 15 do 25 kilogramů. "Sedačky by měly mít provlékací oka ve tvaru písmena C, jinak Belt Upp nemusí správně fungovat," říká Jitka Bartošová z firmy Autoseating, která pásy do Česka dováží.


Pás Belt Upp na videu: 


Čtěte také:

TESTY DĚTSKÝCH AUTOSEDAČEKDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

8.12.2023 9:20:29
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku