Domů > Zprávy

Až auto pojede samo a pasažéři budou cestovat jako v soukromém vlaku


velikost textu:
     
14.března 2014 00:00
 
Automobilky už zkoušejí, jak by mohlo v budoucnu fungovat autonomní řízení – vozidlo bez řidiče. Švýcarská firma Rinspeed na autosalonu v Ženevě ukázala, co to bude znamenat pro posádku.

Rinspeed
Auto jede, řidič a spolujezdkyně jsou otočení do protisměru a v pohodlí sledují televizi 

Řidič a jeho spolujezdec si budou užívat komfortu srovnatelného s cestováním letadlem nebo vlakem ve třídě business. Sklopí si opěradlo, uvaří kávu a za jízdy si budou číst, pracovat nebo diskutovat.

Rinspeed představil své nápady na studii XchangE. 

„Dosud se téměř nikdo nevěnoval tomu,co se změní pohledem řidiče. Při autonomní jízdě se už nebudu muset soustředit na dění na silnici, budu se věnovat smysluplnějším věcem,“ předpovídá Frank M. Rinderknecht, šéf firmy Rinspeed. 

Studie má relaxační sedadla připomínají luxusní oddělení letadel. Nechybí velká obrazovka, která z auta dělá malé kino. Auto je propojené s rychlým internetem a jeho funkce lze ovládat gesty.

(red)


Volant se odsune doprostřed kabiny, aby nepřekážel. Když vůz opustí "chytrou" silnici, která umožní automatické řízení, řidič si volant přesune k sobě a převezme ovládání auta.V autě bude možné za jízdy spát, odpočívat nebo pracovat
Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 22:11:58
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku