Domů > Zprávy

Výuka v autoškole by měla zahrnovat den na jízdním kole, navrhuje rakouský akademik


velikost textu:
     
27.března 2014 00:00
 

Aby si řidiči lépe uvědomili, jak vnímá provoz cyklista, měli by podle Konrada Liesmanna strávit uchazeči o řidičák den za řídítky kola.


ÖAMTC
Cyklisté si s řidiči aut často navzájem překážejí 

"Jezdím na kole, chodím pěšky a řídím auto. Všímám si, že v autě vnímám určité věci jinak než na kole," uvádí slova filozofa Konrada Paula Liessmanna server rakouského deníku Der Standard.

Výuková hodina praktické cyklistiky by měla probíhat v místech s hustou dopravou. 

"Bylo by dobré naučit se, jak se správně chovat vedle cyklistů," uvádí Liessmann, který působí na Vídeňské univerzitě. 

Podle něj by řidiči neměli umět jen ovládat auto a znát předpisy, ale měli by umět vycházet s ostatními účastníky provozu.

Kromě cyklistů a chodců se přímo na silnicích nebo v jejich blízkosti stále častěji pohybují také bruslaři.

Zástupci rakouských autoškol s Liessmannem nesouhlasí. Podle nich není nutné výuku v autoškolách ve směru k cyklistům měnit.

Jak by správně měli řidiči na cyklisty reagovat? Při jejich předjíždění by měla být mezi autem a cyklistou mezera alespoň půldruhého metru.

Při jízdě za kolem je dobré nechávat odstup a při odbočování je nutné vždy zapínat blinkr. Jinak hrozí kolize s cyklistou.

Řidiči musí dávat pozor na jízdní kola také při vystupování. Náhle otevřené dveře mohou okolo jedoucího cyklistu vážně poranit.

(red)


Čtěte také:

Jízdní kolo na střeše auta zvýší spotřebu o více než dva litryDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

8.12.2023 10:44:50
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku