Domů > Zprávy

Řidiči aut, pozor! Motorkáři vyrážejí na silnice. Měli by začít defenzivně


velikost textu:
     
9.dubna 2014 00:01
 

Jaro je tady a s ním se objevují i motocyklisté. Řidiči v autech by měli ještě více než kdy jindy sledovat dění ve zpětných zrcátkách. Aby nepřehlédli jezdce v jedné stopě.


BMW
Motorkáři se ve velkých počtech nyní začínají objevovat ve městech i na ostatních silnicích  

Německý autoklub ADAC radí motorkářům, aby si počínali při sbírání prvních letošních zkušeností za řidítky svého stroje velmi obezřetně.

Při prvních jarních výletech nesmí zapomínat, že řidiči aut na ně během zimy tak trochu „zapomněli“. Lépe řečeno odvykli si, že mají ve zpětných zrcátkách reagovat na blížící se motorkáře.

Proto by měli své první jarní vyjížďky podnikat defenzivně. Řidiči aut totiž podceňují rychlosti a možnosti zrychlení jednostopých strojů.

Motorkáři by měli jezdit zodpovědně celý rok, ale defenzivní jízda je na jaře na místě i z dalších důvodů. Hlavně po ránu může být silnice vedoucí podél lesa nebo na mostě namrzlá.

Další typické jarní překážky představují výmoly v asfaltu, které zanechala na silnicích zima. Na mnoha místech zůstává ještě ležet posypová škvára, která také motorkáře bez varování rozhodí.

Ještě než jezdec poprvé usedne na jaře na svůj stroj, měl by jej zkontrolovat nebo nechat prohlédnout v servisu.

Zkušení motorkáři vědí, že se neobejdou bez správného oblečení. Vedle helmy a rukavic k nim patří teplá kombinéza, ledvinový pás a chránič páteře.

Stále více motocyklistů sází při výběru oblečení na reflexní barvy, což je dělá mnohem viditelnějšími pro ostatní řidiče.

Pokud je plexi na helmě poškrábané, je nejvyšší čas na jeho výměnu.

ADAC milovníky motorek varuje, že během zimy zapomněli správné reakce při ovládání svého stroje, které si budou osvěžovat s každým najetým kilometrem.

I proto by měly první vyjížďky probíhat v pomalému tempu. Dlouhé a náročné výlety by měly přijít na řadu až později.

Autoklub radí podnikat o prvních jarních víkendech bezstarostné a pomalejší výlety, při kterých si motocyklista postupně jízdu osvojí.

Motorkáři by přitom neměli zapomínat nejen na bezpečnost a zdraví, ale také na pojištění svého motocyklu.

(buč) 


Čtěte také: 

Test helem pro motocyklisty: zvítězila nejdražší, levné však nepropadly

Jak správně koupit helmu na motorku nebo na skútr

Sezona motocyklů začíná. Jak připravit motorku?

Test ukázal, že airbagová vesta pro motorkáře může zachránit život

Motorkáři by si měli lépe chránit ušiDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 22:43:52
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku