Domů > Zprávy

Nová Škoda Fabia na prvních fotkách: velká přední světla, výrazný boční prolis


velikost textu:
     
19.srpna 2014 10:50
 

Širší a nižší oproti dobíhajícímu modelu - taková je nová Škoda Fabia. Nové malé auto z Mladé Boleslavi dostane výrazná přední světla, zajímavý boční prolis karoserie a pro škodovky typickou záď.


Škoda
Nová Škoda Fabia a její velká přední světla 


Škoda uveřejnila první sadu fotografií nové Fabie. Auto se poprvé představí veřejnosti na říjnovém autosalonu v Paříži.

"Při vývoji třetí generace modelu Fabia jsme kladli větší důraz na sportovnější charakter, auto jsme celkově koncipovali ‚vzletněji’, komentuje v tiskové zprávě tvary novinky Jozef Kabaň, šéfdesignér mladoboleslavské automobilky.

"Na přídi jsme například opticky zvýraznili mřížku chladiče a světlomety, které nyní vizuálně tvoří jeden celek. To podtrhuje větší šířku vozidla, stejně jako výrazně tvarovaná kapota s dvěma charakteristickými prolisy po stranách.

Tento efekt posilují široké, ostře řezané přední světlomety a šířku zvýrazňující mlhové světlomety. Sílu demonstruje i jasné horizontální členění zadní části. Výrazná silueta s vysokou, ostrou „tornádo“ linií přidává modelu na dynamičnosti," dodává Jozef Kabaň.

Podle něj je nový malý vůz prostorný, praktický, úsporný a promyšlený jako nikdy předtím.

"Navzdory dynamickému designu jsme v důležitých oblastech vylepšili nabízený prostor. Zvětšili jsme zavazadlový prostor, který je tak největší v segmentu, prostor pro cestující je širší a delší.

K tomu nabízíme až deset nových řešení ‚Simply Clever’, mezi nimi poprvé u modelu Škoda technologii MirrorLink, s jejíž pomocí lze propojit smartphone s vozidlem. Mimoto je tento malý vůz mezigeneračně až o 17 procent úspornější a ve výbavě jsou inovativní asistenční systémy převzaté z vozidel vyšších tříd," tvrdí Jozef Kabaň.

(red)
Výrazný boční prolis a záď s pro škodovky typickými světlyPřední světla jsou u Škody Fabia výraznější než u modelů Rapid a OctaviaMarkantní boční prolis na dveřích nové Fabie


Čtěte také:

Základním motorem pro novou Škodu Fabia bude litrový tříválecDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 22:44:22
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku