Domů > Zprávy

Záchranná akce na dálnici: majitel tesly odvážně zastavil jiné auto s řidičem v bezvědomí


velikost textu:
     
17.února 2017 08:16
 

Řidič neváhal poškodit své drahé auto, aby zachránil život člověku, který za volantem při jízdě po dálnici zkolaboval.


Feuerwehr München
Řidič Tesly předjel passata a zastavil ho 

K málo vídané nehodě dorazily záchranné složky na německé dálnici A9 v pondělí ráno u Garchingu. Do elektrické tesly zezadu narazil Volkwswagen Passat.

Události nehody však byly neobvyklé. Podle mnichovských hasičů, kteří u nehody zasahovali, řidič americké tesly majiteli passatu zachránil život. Ten totiž upadl do bezvědomí kvůli náhlému kolapsu. 

Řidič tesly si všiml, že člověk za volantem passatu nemá své auto pod kontrolou. Volkswagen nejel rovně, ale kličkoval po dálnici v levém pruhu v rychlosti asi 60 kilometrů v hodině. 

Odvážným manévrem ho předjel a neovládané auto nechal narazit do svého. Passata svým vozem zastavil a přivolal pomoc. Lékaři řidiče v nemocnici zachránili.

Odvážný čin je o to cennější, že své vozidlo neváhal poškodit kvůli záchranně cizího člověka majitel drahého elektromobilu. 

Na statečný čin zareagoval majitel automobilky Tesla, kterým je Elon Musk. Slíbil, že automobilka majiteli opraví vozidlo zcela zdarma.

Škoda na vozidle dosáhla asi 2000 eur. 

(buč)
Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

26.3.2023 16:59:20
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku