Domů > Zprávy

Každá smrtelná nehoda poznamená 113 lidských životů


velikost textu:
     
17.května 2017 15:42
 

Přátelé, rodina, záchranáři - ti všichni jsou zasaženi úmrtím, ke kterému dojde při autonehodě. 


Runtervomgas.de
Billboardy podél německých dálnic vyzývají řidiče, aby dodržovali odstup od aut před nimi. Jiné radí jezdit pomaleji. 

V průměru se každá smrtelná nehoda dotkne 113 lidí. Vyplývá to ze studie, kterou provedla Německá rada pro dopravní bezpečnost (DVR). 

Podrobné výsledky ukazují, že smrtelná nehoda v průměru na dlouhou dobu zasáhne život 11 rodinných příslušníků zesnulého, jeho čtyř blízkých přátel a 56 kamarádů či známých. 

Na záchranné akci se také podílí celkem 42 policistů, hasičů nebo záchranářů, kteří jsou konfrontování se smrtelnou nehodou.

DVR výsledky oznámila při příležitosti spuštění nové kampaně u německých dálnic. Na billboardech se objeví truchlící pozůstalí s výzvou, aby řidiči nejezdili zbytečně rychle. Reklamní panely jsou u německých dálnic zakázané.

Kromě toho si bude možné na sociálních sítích spustit videa, i ty jsou součástí kampaně. Jedná se o působivé zpovědi pozůstalých po obětech smrtelných nehod. 

Krátký film například představuje ženu, které se při autonehodě zabil nejen manžel, ale také syn a bratr. Viníkem byl rodinný známý. Jel příliš rychle a ztratil kontrolu nad vozidlem.

Na dalším videu hovoří dopravní psycholog. Pozůstalým jezdí oznamovat, že se jejich blízký nikdy domů nevrátí. "Lidé si myslí, že se to zrovna jim nikdy nemůže stát," říká psycholog Andreas, který vystupuje v kampani. 

Tragickou nehodu za dobu svého působení oznámil více než stovce pozůstalých. Na videu vzpomíná na jednu zvlášť smutnou situaci. Se zprávou o úmrtí otce rodiny zazvonil u dveří, které otevřela mladá žena. Za ní si hrály děti a volaly na otce. Myslely si, že zrovna přišel domů. V kuchyni čekal prostřený stůl. Jejich táta už se nikdy nevrátil. 

V Německu každý den v průměru umírá na silnici devět lidí.

(red)

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

26.3.2023 16:38:52
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku