Domů > Spodní články

Roomster je nejspolehlivější ve své třídě, ukázaly technické kontroly


velikost textu:
     
5.listopadu 2009 00:04
 
Škoda Roomster přijíždí na první technickou prohlídku s nejmenším počtem závad mezi velkoprostorovými vozy. Malá auta nejlépe na prohlídkách reprezentuje Nissan Note, větší vozům vládne ve spolehlivosti Toyota Prius, ve střední třídě nemají problémy na stanicích technické kontroly majitelé Saabu 9-3. Vyplývá to ze statistik, které uveřejnil německý magazín Auto Zeitung.

Škoda Auto
Majitelé roomsterů se mohou podle statistik z technických kontrol na své auto spolehnout  

 

Údaje časopis získal od organizace GTÜ, která v Německu provozuje síť stanic technických kontrol. Ta do svého hodnocení zařadila údaje z více než pěti milionů prohlídek aut různého stáří.

Škoda Roomster se ukázala v nejlepší kondici ze všech aut označovaných jako minivany nebo větší MPV. Vévodí žebříčku vozů do tří let stáří. V Německu musí vozy na první technickou kontrolu právě do tří let po prvním zaregistrování.

Starším velkoprostorovým autům vládnou ve spolehlivosti vozy, které se vyrábějí déle než roomster. O další vedoucí příčky se tak dělí Seat Altea a Citroën Xsara Picasso.

Naopak největší množství závad při technických kontrolách mívají podle GTÜ Chryslery Voyager.

Kategorii malých aut vévodí Nissan Note u prvních předepsaných prohlídek. Mezi staršími vozy do pěti let dopadá nejlépe Mazda 2, sedmiletým a devítiletým kraluje Honda Jazz a v nejstarší sledované věkové kategorii do 11 let je na špici Smart ForTwo.

Při pohledu na žebříček z druhé strany vymetá poslední příčky kvintet Opel Corsa, Renault Twingo, Fiat Panda, Daewoo Matiz a Ford Ka.

Škoda Fabia se mezi malými auty drží nad čarou vyznačující lepší polovinu porovnávaných vozů.

O něco hůře si vedou octavie. Patří v přehledu uveřejněném v magazínu Auto Zeitung mezi lehce podprůměrné modely.

Jejími nejspolehlivějšími konkurenty jsou ve stejné rozměrové třídě Toyota Prius, Mazda 3 a Subaru Impreza. Vrásky na čele naopak naskakují při technických prohlídkách především řidičům Fiatů Stilo.

Průměrné výsledky má také další mladoboleslavský zástupce Škoda Superb. Mezi auty do tří a pěti let je spíše mezi horšími, v porovnání starších vozů se však vyšvihla mezi kvalitnější modely.

Na nejvyšší příčky mezi auty střední třídy, kam největší škodovka patří, dosáhl švédský Saab 9-5 (do tří let), Lexus IS (do 5 a 7 let) , Mazda 6 (do 9 let) a Toyota Avensis (do 11 let). Naopak nejhůře si v této kategorii vede Renault Laguna.

V dalších okrajovějších kategoriích chválí magazín Auto Zeitung Volkswageny Eos a Mazdy MX-5 mezi kabriolety. Ve třídě luxusních aut si nejlépe vede Volkswagen Phaeton a vozům SUV na prvních prohlídkách vévodí Subaru Forester. Ve srovnání starších vozů dopadá na jedničku technická kontrola pro dvojici Porsche Cayenne a Toyota RAV4.

Na konci žebříku vozů SUV lze pak najít především zástupce značky Kia – modely Sorento a Sportage.

(buč)Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

1.12.2023 14:37:10
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku