Domů > Spodní články

Škodovky uspěly v britské čtenářské anketě


velikost textu:
     
22.listopadu 2010 00:01
 
První místo v kategorii menších rodinných vozů, druhé mezi kombíky, čtvrté na poli minivanů, páté nejlepší 4x4, devátá pozice v segmentu malých aut a minivozů. A celkové vítězství Škody coby nejlepšího výrobce aut… Letošní výsledky v anketě mezi 30 000 čtenáři serveru What Car?, která zkoumala, jaká auta se jim líbí, potvrzuje dobytí Britských ostrovů po souši.

Škoda Auto
Octavia získala ve čtenářské anketě What Car? první místo mezi menšími rodinnými auty, mezi kombíky skončila jako druhá nejlepší 

 

Škoda patří za kanálem La Manche už několik let mezi nejoblíbenější značky aut. A přinejmenším do příští ankety Reader ´s Awards jí zůstane.

Mladoboleslavská automobilka není ve všech hodnocených kategoriích aut první, ale posbírala taková umístění, která jí letos vynesla celkově na vrchol. Nejlepší příčky dosáhla ve třídě malých rodinných aut Škoda Octavia, kde deklasovala všechny modely ostatních značek, ať prestižních, tak běžných.

What Car? rozděluje auta podle jiných kritérií než je zvykem ve střední Evropě. Do segmentu malých rodinných aut Britové zahrnují většinou auta nižší střední třídy, ale třeba i vozy na hranici tříd, jako je drobný Mercedes A nebo stylový brouk VW Beetle.

Pro auta s prodlouženou karoserií schopnou pojmout velký náklad má anketa Reader´s Awards vlastní kategorii, a zde Octavii Combi vítězství jen těsně uzmul Mini Clubman. Auta jsou to naprosto rozdílná, ale obě patří mezi kombíky, a tak se sešla na stejném poli klání.

Roomster skončil mezi víceúčelovými auty na čtvrté příčce. A to navzdory faktu, že z plejády všech modelů Škodovky je tento minivan u Britů nejméně oblíbený.

V kategorii vozů na rozhraní mezi třídami a terénních aut, pojmenované Crossovers/4x4, zabodovala Škoda Yeti. České SUV deklasovalo mimo jiné typický terénní vůz Jeep Grand Cherokee, ale i obří Audi Q7 nebo další luxusní BMW X5.

Do desátého místa se Škoda stačila umístit ještě v jedné kategorii, a to s modelem Fabia ve třídě supermini. Devátou pozici obsadila mezi vozidly, které se v Česku rozdělují do dvou tříd na malá auta a minivozy. 


Vybrané výsledky ankety Reader´s Awards 2010


Nejlepší automobilka
1.
Škoda
2. Porsche
3. Daihatsu
4. Alfa Romeo
5. Hyundai
6. Jaguar
7. Seat
8. Jeep
9. Mitsubishi
10. BMW 

Menší rodinná auta
1. Škoda Octavia
2. Volkswagen Jetta
3. Seat Leon
4. Kia Cee´d
5. Hyundai i30

Kombíky
1. Mini Clubman
2. Škoda Octavia Combi
3. Ford Mondeo kombi
4. Kia Cee´d SW
5. Audi A4 Avant 

Minivany
1. Ford C-Max
2. Toyota Verso
3. Seat Alhambra
4. Škoda Roomster
5. Citroën C4 Picasso

Crossovery/4x4
1. Land Rover Defender
2. Mercedes-Benz M
3. Daihatsu Terios
4. Hyundai Santa-Fe
5. Škoda Yeti 

Supermini
1. Alfa Romeo Mito
2. Fiat 500
3. Fiat Panda
4. Daihatsu Sirion
5. Hyundai i10

9. Škoda Fabia 
 

Martin Urban 


Čtěte také:

Subaru vládne v průzkumu spokojenosti majitelů aut

Škoda Roomster opět zabodovala na technických prohlídkách

Za vodou Škoda opět boduje coby nejlepší značka autDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

29.5.2023 17:02:41
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku