reklama  
   
Domů > Spodní články

Tepleji v autě: vyhřívat lze sedadla, volant a na dálku celý interiér


velikost textu:
     
1.února 2011 00:00
 
Nasednutí do promrzlého auta není příjemné, ačkoliv moderní vozy umí svůj interiér rychle vytopit. Při koupi nového auta stojí za zamyšlení, zda nepřijde vhod vyhřívání sedadel, někteří výrobci zahřívají také volanty. Rozehřát sedadlo je však možné i ve starších vozech.

Škoda Auto a Opel
Nastavení intenzity vyhřívání sedadel je většinou možné ve třech stupních 

 

Komu nestačí běžné vytápění auta, může si při nákupu nového objednat větší dávku tepla pro záda, hýždě či ruce.

Nejprodávanější auto v Česku - Škoda Octavia - dostává vyhřívání předních sedadel automaticky a bez příplatku až od nejvyšší výbavy Elegance. Kdo sáhne po luxusním provedení Laurin a Klement, dostane jako součást rozsáhlé výbavy dokonce také vyhřívání pro zadní sedadla.

Pokud někdo zatouží po dávce tepla pro svá bedra a přemýšlí o octavii v lidovější verzi Ambiente, připlatí za vyhřívání předních sedadel šest tisíc korun.

K fabiím a roomsterům prodává automobilka vyhřívání sedadel o něco levněji - za 5100 korun, ke Škodě Yeti se prodává tento doplněk za 5900 korun. U nejluxusnější škodovky, modelu Superb, je vyhřívání sedadel za 7100 korun, ale už od druhého nejnižšího výbavového stupně Ambition je zdarma.

Vyhřívaný volant nabízejí luxusní značky. Výjimkou je Opel, který jej dává za příplatek i do malé corsy

 

Opel u malého modelu Corsa vyhřívání předních sedadel spojuje ve svém zimním doplňkovém paketu s vyhříváním volantu - obojí dohromady přijde na 7600 korun.

Corsa je v tomto ohledu mezi levnými vozy výjimkou - obecně platí, že vyhřívání předních sedadel patří do základní výbavy luxusních aut, vyhřívání zadních sedadel bývá i k drahým modelům často za příplatek, stejně jako vyhřívání volantů.

Luxusní vozy vyhřívají opěradlo i sedák, levnější přivádějí teplo jen pod zadní partii řidiče a jeho spolujezdce.

Například k BMW řady 5 přijde vyhřívání předních sedadel na 9575 korun, stejnou částku prodejci účtují za teplo sálající zadní sedadla.

Vyhřívaný volant stojí u tohoto vozu se základní cenou okolo milionu korun 6300 Kč navíc.

reklama

 

Vyhřívání sedadel lze však získat také pro starší auto. Méně než tisícikorunu stojí speciální vyhřívaný potah, o jehož napájení se postará konektor zasunutý do dvanáctivoltové zásuvky.

K výrobcům takových potahů patří například švédská firma Waeco, která tvrdí, že potah neomezí funkci bočních airbagů zabudovaných do útrob sedadel.

Dražší investicí je pořízení nezávislého topení, které prohřeje celý interiér auta s předstihem před nastoupením. Například ke Škodě Octavia jej automobilka nabízí za 23 až 32 tisíc korun podle zvolené výbavy.

(buč)

 

Čtěte také:  

V některém promrzlém autě je teplo za pár minut, jinému to trvá půl hodinyDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

4.4.2020 5:17:48
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku