reklama  
   
Domů > Spodní články

Nejkrásnějším autem roku 2010 je Citroën DS4


velikost textu:
     
4.února 2011 00:02
 
Kdyby automobily měly svou soutěž typu Miss, jmenovala by se International Automobile Festival. Soutěž stará před čtvrt století, která má zázemí v Paříži, zahrnuje volbu nejkrásnějšího automobilu roku, výstavu designérských návrhů aut a udělení několika Velkých cen poroty. Kromě ocenění například nejzdařilejšího interiéru, nejlepšího automobilového konceptu či výjimečné publikace o autech promlouvá do volby také široká veřejnost. O ceně nejprestižnější, tedy nejkrásnějšímu autu roku, rozhodovali lidé v dosud posledním hlasování v prosinci loňského a v lednu letošního roku.

Citroën
Většina ze stovek tisíc uživatelů dala po internetu svůj hlas Citroënu DS4 coby nejkrášnějšímu autu roku 2010  

 

Letos se stovky tisíc uživatelů po internetu vyznaly ze svého okouzlení křivkami hezčí sestry už tak pohledného Citroënu C4. Je to zároveň mladší, ale větší sourozenec prvního vozu s emblémem DS na kapotě, DS3. Vysloveno francouzsky znamená slovo „dées“ bohyně.

Citroën DS4 v soutěži o nejkrásnější osobní vůz roku 2010 předstihl půl tuctu neméně atraktivních konkurentů. Mezi nimi byly i dva vozy ze sféry luxusnějších – nové BMW 5. řady a Infiniti M37, jehož tvary jakoby se vlnily ve větru.

Krasavicí roku chtěla být i Honda CR-Z, která kromě sympatického vzhledu vsadila na originalitu svého hybridního pohonu. Energetickými nápoji nadupaný Mini Countryman a prostovlasý prcek Renault Wind s elektricky skládací střechou také ostrouhaly, stejně jako bezpečnostními systémy napěchované Volvo V60.

DS4 má přístup na zadní sedadla samostatnými dveřmi, jen jejich madla jsou skrytá v okénku

 

Kráska DS4 klame tělem. Karoserie se na první pohled svažuje dozadu jako kupé. Madla zadního páru dveří ukrává lem okénka, a auto tak na druhý pohled vypadá jako třídveřové. Ve skutečnosti je to hatchback s pěti dveřmi

Odvážný design drží při zemi standardní rozměry DS4 odpovídající běžnému hatchbacku. Auto na délku o chlup překonává čtyři a čtvrt metru a je vysoké zhruba metr a půl. Šířka 1,81 metru napovídá, že v ramenou by si pasažéři stylového citroënu neměli cítit stísněně, ale velkorysé budou zejména boky této krasavice.

Citroën DS4 je tu pro ty, kterým stačí auto velikosti nižší střední třídy, ale chtějí něco výjimečného. Cena ještě není známa, vůz bude pravděpodobně podstatně dražší než „obyčejná“ céčtyřka. Menší luxusní DS3 také dělí od běžné řady C3 velký cenový rozdíl.

 

Recept na vítěze soutěže krásy - odvážné křivky a velká kola

 

Výbava i motory božské DS3 jsou ovšem někde jinde. Její motorizace začíná na benzinové čtrnáctistovce s 95 koni výkonu, vůz je k mání od 370 tisíc korun. Chudší příbuzná C3 si musí v základu vystačit s 60koňovou jedenáctistovkou, za to je ke koupi už od 200 tisíc korun.

Předloňským vítězem soutěže o nejkrásnější vůz roku International Automobile Festival se stal sportovní Peugeot RC-Z. O rok předtím se vavříny ověnčila Alfa Romeo MiTo. Krasavcem roku 2007 se kupodivu stal vůz navýsost praktický – Renault Laguna Grandtour.

Interiér v sobě nezapře Citroëna - máte pocit, že sedíte v něčem lepším, ale je to pětidveřový hatchback

(rub)Čtěte také:

Češi hrají malou domů, nejprodávanější trojice aut v roce 2010 nese emblém Škoda

Citroën C4 stojí od 275 tisíc korun, inspiraci hledal u německých autDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

23.4.2021 12:23:44
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku