Domů > Spodní články

Top tři automobilky roku 2011 jsou podle magazínu Consumer Reports Honda, Subaru a Toyota


velikost textu:
     
10.března 2011 00:01
 
Americký rádce spotřebitelům, který se zabývá i auty, určil letos jako tři nejlepší japonské automobilky. Autům magazín Consumer Reports přisuzuje body za to, jak si vedou v testech. Letos vycházel z 270 testů jednotlivých modelů. Na výsledcích se podílí velkou měrou i vlastní průzkum spolehlivosti, který magazín provádí mezi více než milionem motoristů.

Honda, Subaru, Toyota
Fit, v Evropě pojmenovaný Jazz, je jedním z aut, které získalo automobilce Honda body v hodnocení Consumer Reports 

 

Nejvíce bodů, 74 ze 100 možných, získala letos automobilka Honda. Od stejného umístění chyběl v pořadí druhému Subaru pouhý jediný bod. Třetí Toyota si vysloužila také vysoké skóre: 71 bodů.

Na čtvrtém místě s 68 body se umístila evropská automobilka s čínským kapitálem Volvo. Za ním následuje Ford s 67 body, který zaznamenal v porovnání s loňskem největší zlepšení. Šestici uzavírá korejská automobilka Hyundai.

Naopak nejhůře si vedou v hodnocení amerického magazínu Consumer Reports automobily koncernu Chrysler. V celkovém skóre nevynesly značce více než 43 bodů.

Nedobře si počínal také další velký americký výrobce General Motors. Mezi propadáky se překvapivě objevily i prestižní evropské značky Mercedes-Benz a BMW.

Subaru Legacy je podle Američanů s každou novu generací lepší a lepší

 

Server Automotive News zveřejnil bližší údaje o hodnocení americkým spotřebitelským magazínem. První Honda uspěla mimo jiné díky tomu, že jsou všechny její modely prodávané ve Spojených státech hodnoceny jako nadprůměrně spolehlivé.

Není divu, že Consumer Reports pak doporučuje ke koupi 76 procent modelů této japonské značky na tamním trhu. I když ne úplně všechny hondy Američanům imponují.

Zejména jsou kritičtí k vozům hybridním, které kombinují pohon spalovacího motoru na benzin a elektromotoru. Získaly v hodnocení magazínu Consumer Reports tak málo bodů, že je nedoporučuje ke koupi.

Jde o malé kupé CR-Z, které se v Česku prodává od 569 tisíc korun. Druhým autem, které si také ještě musí získat sympatie Američanů, je pětidveřový rodinný hatchback Honda Insight. V Česku jeho cena začíná na 519 tisících korun.

V hodnocení magazínu Consumer Reports si nejvíce bodů z testů odvezly vozy Subaru. V Americe se prodává jen zhruba polovina modelů, které automobilka vyrábí, ale skoro všechny lze doporučit jako spolehlivé.

Například Forester je považován za jedno z nejlepších malých SUV. Na modelu střední třídy Legacy Američané oceňují, že je s každou další generací lepší. Lesku značce ubírá sportovně vyladěná Impreza WRX, která zůstala v hodnocení spolehlivosti pod průměrem.

Američané mají rádi i menší off-roady. Toyota RAV4 pomohla zajistit v hodnocení značek japonské automobilce třetí místo.

 

Navzdory skandálům a milionům aut povolávaným k opravě v servisu si velmi dobře stále vede Toyota. Dosud největší světová automobilka má několik ceněných želízek v ohni, díky kterým neztrácí na pověsti spolehlivého výrobce.

Výborných posudků se dostává například městskému off-roadu RAV4. Osmým rokem v řadě je za nejlepší auto šetrné k životnímu prostředí považována Toyota Prius. Oblíbený je i velký rodinný van až pro osm cestujících Sienna, který se ovšem v Česku neprodává.

Bodové skóre, kterého může automobilka v ročním hodnocení magazínu Cosumer Reports dosáhnout, tvoří z jedné části testy aut. Zde rádce spotřebitelům u každého zkoušeného vozu posuzuje na 50 kritérií včetně samotné jízdy, bezpečnosti, spotřeby paliva a pohodlí.

Ohodnocení spolehlivosti jednotlivých modelů vychází z vlastního každoročního průzkumu magazínu Consumer Reports, kdy oslovuje na 1,3 milionu motoristů.

Martin UrbanČtěte také:

Dekra označila za krále kvality duo Audi A6 a Opel Insignia

TÜV: S krizí se zhoršuje stav aut, statistikám spolehlivosti vládne Toyota PriusDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

5.6.2023 3:11:11
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku