Domů > Spodní články

Britský rádce spotřebitelům doporučil nejlepší auta roku 2011, Škodovky bodovaly v několika kategoriích


velikost textu:
     
21.března 2011 00:01
 
Magazín What Car? každoročně doporučuje zákazníkům ta nejlepší auta v různých třídách, od malých aut až po luxusní. Hledí na to, aby motorista za slušnou cenu dostal to nejlepší na trhu. Škodovky ve srovnání zabírají ve třech kategoriích přední pozice, vždy patří k autům za nízkou cenu.

Škoda Auto, Audi, Seat
Octavia opanovala top místo mezi kombíky popáté za sebou. Od roku 2007 magazín What Car? těžko hledá jiné auto, které by nabízelo tolik prostoru, takové jízdní vlastnosti a hodnotu. 

 

Redaktoři britského rádce spotřebitelům What Car? Každý rok vybírají auta, jejichž nákupem motoristé neudělají chybu. Auta důkladně testují, ročně s nimi najedou tisíce kilometrů.

Členění kategorií je trochu jiné než například v tuzemsku. Třeba nižší střední třídu v Británii zastupují tak zvané malé rodinné vozy. Patří sem i Octavia navzdory tomu, že o malé auto rozhodně nejde, navíc s jedním z největších kufrů mezi osobními auty vůbec.

Podobně místo střední třídy, kam patří například Škoda Superb či VW Passat, mají Britové třídu rodinných vozů. Trochu zavádějící je to, že sem nepočítají provedení kombi, pro rodinu vhodné. Kombíky mají svou vlastní kategorii, do níž spadají vozy z různých tříd, co se velikosti týče.

Do jednoho „pytle“ také hází auta, které mají ve zbytku Evropy kategorie dvě - malé vozy a minivozy. Tuto třídu v Británii nazývají supermini. V každé z hodnocených tříd doporučují pětici nejlepších aut.

 

Kdo chce stylové image auto, a přitom neutratit majlant, tomu What Car? doporučuje Audi A1



TOP 5 aut v hodnocených kategoriích podle magazínu What Car?



Supermini

 1. Audi A1
 2.  Ford Fiesta
 3. Hyundai i10
 4. Volkswagen Polo
 5. Fiat 500

Menší rodinné vozy

1.Volkswagen Golf
2. Škoda Octavia
3.Toyota Prius
4.Hyundai i30
5.Mazda 3

Rodinné vozy

1.Ford Mondeo 5dveřový
2. Volkswagen Passat
3.Škoda Superb
4.Mazda 6
5.Toyota Avensis

Kombíky 

1.Ford Mondeo kombi
2. Mercedes-Benz E kombi
3.Škoda Octavia Combi
4.Mazda 6 Wagon
5.Volvo V70

Minivany

1.Seat Alhambra
2. Peugeot 5008
3.Citroën C3 Picasso
4.Volkswagen Sharan
5.Ford S-Max

4x4

1.Land Rover Discovery
2. Hyundai Santa Fe
3.BMW X3
4.Range Rover
5.Lexus RX

 

 

VW Alhambra je téměř stejné auto jako VW Sharan, ale nabízí se za cenu o něco nižší, proto mu dal magazín What Car? přednost

(rub)

 

Čtěte také:

Top tři automobilky roku 2011 jsou podle magazínu Consumer Reports Honda, Subaru a Toyota

Češi hrají malou domů, nejprodávanější trojice aut v roce 2010 nese emblém Škoda  



Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

29.5.2023 17:53:13
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku