reklama  
   
Domů > Spodní články

Opel Zafira Tourer, větší nástupce zafiry, bude v ČR k mání od konce roku


velikost textu:
     
20.května 2011 00:01
 
Zakladatel třídy MPV Opel Zafira má následníka s přídomkem Tourer pro ty, kteří si chtějí připlatit za vylepšené auto s moderními technologiemi. Stávající druhá generace zafiry zůstává v nabídce pro méně náročné zájemce, podobně jako i jiné automobilky nechávají ve výrobě starší modely za mnohem menší peníze. Tourer si budou zákazníci u nás moci objednat koncem letošního roku, prodej se naplno rozjede zkraje roku 2012.

Opel
Opel Zafira Tourer najde první české majitele za půl roku 

 

Opel Zafira Tourer slibuje ještě více místa a stabilnější jízdu, než nabízí běžná, už tak prostorná zafira. Se svými 466 cm délky je nový vůz o 19 centimetrů delší, rozvor se prodloužil o více než 5 centimetrů na 276 cm, narostl i rozchod kol.

Minivan neboli MPV charakterizuje kromě místa pro posádku a zavazadla hlavně variabilita vnitřního prostoru. Zde nabízí tourer oproti druhé generaci zafiry několik vylepšení.

Zavazadlový prostor Opelu Zafira Tourer má nyní 710 litrů, pokud se sedadla ve třetí řadě zapustí do podlahy. To je o 65 litrů víc než u stávající zafiry. 1860 litrů zavazadlového prostoru dělá ze zafiry tourer dodávku, pokud se sklopí sedadla ve druhé i třetí řadě.

Až sedmimístný vůz si ponechal rozložení míst ve třech řadách sedadel v kombinaci 2+3+2. Druhá řada má novou konstrukci se třemi samostatnými sedadly, která lze samostatně a nezávisle sklápět, každé z nich je možné posouvat v rozmezí 21 cm.Video je důkazem, že nový Opel Zafira Tourer je jiné auto než letitý Opel Zafira

 

Pokud je druhé řada sedadel na přání vybavena systémem Lounge Seating, lze prostřední opěradlo sklopit a otočit, čímž se vytvoří středová loketní opěrka pro pasažéry na krajních sedadlech.

Ti mohou pak svá sedadla posouvat v rozmezí až 28 cm, což je o 7 cm více oproti standardní verzi a o 8 cm víc v porovnání se zafirou druhé generace. Každé krajní sedadlo druhé řady lze zároveň posunout o 5 cm směrem ke středu vozu, čímž vznikne více místa v oblasti ramen.

Podobně jako například u menší merivy může být v novém modelu Zafira Tourer integrovaný záďový nosič jízdních kol FlexFix, tentokrát ve vylepšené verzi.

Zafira Tourer se bude muset svou variabilitou prosadit mezi mocnou konkurencí. Tu představují zejména vozy francouzské. Sedmimístným autům dlouhým kolem čtyř a půl metru kralují trojice Citroën Grand C4 PicassoPeugeot 5008 a Renault Grand Scénic.

Silné konkurenty potká nové MPV od Opelu i mezi minivany domácích německých značek. Musí prokázat své kvality před novinkou Ford Grand C-Max se zadními posuvnými dveřmi. A před designově konzervativním, ale prostorem hýřícím VW Touran

Všechny motory Opelu Zafira Tourer mají turbo

Nová zafira vyrazí do ulic od začátku prodeje se třemi verzemi turbodieselu 2.0 CDTI s přímým vstřikováním nafty do válců common-rail. Výkony se pohybují v rozmezí 110, 130 a 165 koňských sil.

Benzinové motory budou v duchu současného trendu obohacené silou turba. Čtyřválce o objemu 1,4 litru mají výkony 120, respektive 140 koní. Všechny motory mají standardně 6stupňové převodovky, na přání je možné mít 6stupňový automat.

S krátkým časovým odstupem se v nabídce objeví úsporné motory ecoFLEX, stejně jako modely poháněné stlačeným zemním plynem (CNG) nebo propan-butanem (LPG ). Úsporu paliva, především v hustém městském provozu, přináší systém start-stop, který je k dispozici pro všechny motory.

Novinka Opelu bude mít ve výbavě inteligentní asistenční systémy, které zvyšují bezpečnost jízdy. Například adaptivní radarový tempomat, který monitoruje vzdálenost od vpředu jedoucího vozu. Pokud není dostup bezpečný, systém sám sníží rychlost vozu a v extrémním případě ho zbrzdí tak, aby následky nárazu byly co nejmenší.

Designové téma bumerangu se kromě předních světel objevuje i na zadním sloupku karoserie Opelu Zafira Tourer

 

Dále může být Opel Zafira Tourer vybavena asistenčním systémem varujícím před nechtěným vyjetím z jízdního pruhu nebo funkcí čtení dopravních značek. Oba vynálezy známé také z vozů jiných značek podporuje kamerový systém Opel Eye.

Řidič ocení systém varování před mrtvým úhlem ve vnějším zpětném zrcátku. Ten upozorní řidiče na hrozící kolizi s jiným vozem při změně jízdního pruhu.

Parkovací asistent pomáhá řidiči najít vhodnou mezeru pro odstavení vozu a navádí jej do ní. Záďová kamera usnadňuje couvání ve stísněných prostorách.

Stávající zafira se nyní prodává od 389 900 Kč. Je ve výbavě Essentia a pohání ji benzinová šestnáctistovka o maximálním výkonu 115 koní. Ceny zafiry tourer české zastoupení Opelu ještě nezveřejnilo.

Kdo má zájem posadit se do Opelu Zafira Tourer ještě dřív než na konci roku, musí na autosalon IAA do Frankfurtu nad Mohanem. Zde se německá novinka poprvé představí veřejnosti, autosalon bude probíhat od 15. do 25. září.

(rub)

Jako správný minivan má Opel Zafira Tourer rozměrné a vysoké čelní skloČtěte také:

Opel Meriva povyrostl o třídu – test minivanu s naftovým motorem 1.7 CDTI

Test omlazeného Citroënu Grand C4 Picasso 1,6 e-HDi: ve znamení výhledu a prostoru

Test Renaultu Grand Scénic 2.0 dCi: stěhovák s maturitou

Test Volkswagenu Touran 1,6 TDI: šmrncovní kvádr na kolech


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

23.4.2021 13:09:50
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku