Domů > Spodní články

Bezpečně autobusem: Eurolines zavádí dětské sedačky


velikost textu:
     
17.června 2011 00:02
 

V autě nařizuje převážení dětí ve speciálních sedačkách zákon, v autobusech to tak není. Autobusová společnost Eurolines však svým malým cestujícím bezpečné svezení v sedačkách nabídla.


Eurolines
Dětské sedačky zvýší v autobusech bezpečnost malých cestujících 

České autobusy Eurolines mají pro malé cestující k dispozici dětské autosedačky vyvinuté právě pro autobusovou přepravu.

„Jejich použití je bez příplatku, zatím budou k dispozici na Business Class linkách autobusů Eurolines,“ říká Zuzana Rybářová, mluvčí společnosti. Podle zájmu rodičů je Eurolines rozšíří také na své další linky.

Dětské sedačky Kidybus mají pětibodový bezpečnostní pás. Ramenní i bederní pásy jsou nastavitelné a díky tomu sedačka odveze pohodlně děti od tří do devíti let.

Sedačka Kidybus se k sedáku autobusu připevňuje speciálním pásem. Snímatelné potahy jsou zárukou čistoty sedačky v náročném autobusovém provozu.

Video zachycuje crash test autobusového sedadla vybaveného dětskou sedačkou Kidybus


Španělský výrobce sedaček Kidybus tvrdí, že jde o jedinečný výrobek svého druhu v Evropě. Tradiční výrobci autosedaček pro děti podobný produkt pro autobusy nenabízejí.  

Jelikož jsou sedadla autobusů vybavená jen dvoubodovými pásy, je použití běžných dětských autosedaček problematické.

Ale například v nabídce sedaček značky Römer lze najít mimo jiné také model Eclipse pro děti od jednoho roku do tří let. Tuto sedačku lze připevnit tří- nebo dvoubodovým pásem.

Kidybus má pro děti pětibodový bezpečnostní pás


Sedačka Kidybus je nenáročná na prostor. Převážet ji lze ve složené poloze v autobusu v některé z odkládacích schránek.

Nejčastější příčinou tragických zranění v autobusech je jejich převrácení. Dětská autosedačka může následky takového karambolu významně snížit.

Dálkové autobusy vyrobené po 1. dubnu 2004 musí být vybaveny bezpečnostními pásy. A cestující je musí také používat. Dětské autosedačky v autobusech povinné nejsou.

(buč)


Čtěte také: 

Test dětských autosedaček ADAC 2011 odhalil pět nebezpečných

Tři dětské sedačky vedle sebe? Jen pár aut pamatuje na větší rodinu.


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.12.2022 19:46:38
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku