Domů > Spodní články

Šestý model Škodovky na obzoru


velikost textu:
     
6.září 2011 00:04
 

Škodovka představí za pár dní na autosalonu ve Frankfurtu koncept, který ukazuje podstatné prvky šesté modelové řady. Pětidveřový vůz se blíží tomu, který skutečně bude brzy sjíždět z výrobních pásů automobilky.


Škoda Auto
Pro Evropu, Rusko a Čínu bude šestý model Škody pětidveřový. Pro Indii je určen sedan. 


Pětidveřové vozy Škoda umí. Její octavia má pod víkem kufru jeden z největších objemů ve své třídě. A v páté dveře se dokáže změnit i víko kufru modelu Superb po stisknutí tlačítka.

Koncept MissionL na autosalonu v Německu v půlce září odhalí podstatné prvky nové modelové řady. Vůz kompaktních rozměrů se časem objeví v autosalonech v Evropě, Rusku a Číně, vždy s úpravami pro daný region.

Podle serveru Auto Motor und Sport sedí koncept MissionL na prodlouženém podvozku Fabie, podobně jako Roomster. Cena má začínat na 13 000 eur, tedy zhruba na 245 tisících korun.

„MissionL odhaluje podobu našeho nového kompaktního modelu. Velmi přesně ukazuje, kudy se bude ubírat cesta naší značky," uvedl k chystanému modelu předseda představenstva Škody Winfried Vahland.

„V nejbližších dvou až třech letech budeme představovat každých šest měsíců nový vůz," nastiňuje Winfried Vahland plány automobilky.

Tvary konceptu se v mnohém shodují se studií Škoda VisionD


Pro obrovský indický trh bude mít vůz specifické provedení. Už letos se na jihu Asie začne vyrábět kompaktní sedan, tedy varianta s tříprostorovou karoserií konzervativnějších tvarů.

Od poloviny roku 2013 bude Škoda vyrábět model Yeti pro tamní trh v Číně. V témže roce zde bude ve spolupráci s Shanghai Volkswagen vznikat i nový kompaktní model.

V Číně tak bude Škoda vyrábět pět svých modelů. Rozšířit výrobu chystá Škoda i v Rusku, od konce příštího roku bude yetiho montovat také v Nižním Novgorodu.

Změny se nevyhnout ani výrobním linkám v Mladé Boleslavi. Vedle Fabie a Octavie se zde bude zanedlouho vyrábět ještě třetí model s emblémem okřídleného šípu na kapotě.

(rub)


Čtěte také:

Frankfurtský autosalon je za dveřmi: představí se městská škodovka a další novinky

Volkswagen Up aneb jak bude vypadat nová malá škodovka

Půlka porce auta – pro jednoho akorát, pro dva jen tak tak


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

30.9.2023 8:47:38
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku