Domů > Bezpečné auto

Nejbezpečnější auta z crash testů v roce 2013: nejlepší byl čínský Qoros


velikost textu:
     
10.ledna 2014 00:00
 

Evropská organizace Euro NCAP otestovala v roce 2013 v nezávislých crash testech 33 vozů. Sedm z nich vybrala jako nejlepší ve své třídě, úplně nejlepších výsledků dosáhl Qoros 3 sedan.


AutemBezpečně.cz
Sedm statečných, sedm nejbezpečnějších aut z nárazových testů, které Euro NCAP uskutečnilo v roce 2013 

Nejenže se Qoros 3 sedan stal prvním čínským autem, které v evropských crash testech nepropadlo a získalo pět hvězd. 

Zároveň nenašlo přemožitele mezi třemi desítkami vozů všech třídy, které do zkušebních laboratoří zamířily v loňském roce.

Čínský Qoros má do Evropy vstoupit v následujících letech. První dovozce do Evropy sídlí v Bratislavě a model 3, který je sedanem střední třídy, má stát v přepočtu necelých 600 tisíc korun (více o testu Qorose 3 sedan zde).

Qoros 3 sedan je jen o čtyři centimetry kratší než Škoda Octavia


V loňských nárazových zkouškách se představil také tuzemský bestseller Škoda Octavia. Získala maximální počet pět hvězd (více zde)

Mezi rodinnými auty s velkým prostorem uspěla podle Euro NCAP dvojice Kia Carens (test zde) a Ford Tourneo Connect (čtěte zde).

Renault Zoe získal nejlepší hodnocení ve třídě malých aut. V jeho případě se bohužel jedná o elektromobil, který francouzská značka v Česku nenabízí (více o jeho testu zde)

Nejlepším testovaným SUV se v crash testech stal Jeep Cherokee (podrobněji zde).

Větší rodinná auta, jak Euro NCAP přezdívá vozům střední a vyšší kategorie, měla vítěze v podobě vozu Lexus IS 300h (více zde).

Kategorii luxusních vozů nejlépe v nárazových zkouškách v roce 2013 zastoupilo Maserati Ghibli (více zde). 

(buč)


Čtěte také:

Škoda Octavia zvládla nezávislé crash testy na pět hvězdiček


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

5.6.2023 1:19:14
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku