Domů > Cestování

Přichází největší prázdninový nával na dálnicích směrem k moři


velikost textu:
     
26.července 2012 00:00
 

Rakouské dálnice se zastaví. Začínají totiž prázdniny v jižních spolkových zemích Německa. Také Češi musí počítat  s ucpanými dálnicemi směrem k Jadranu.


ADAC
Dálnice se nejčastěji zastaví tam, kde se opravuje 

Dnes začínají prázdniny ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko, 1. srpna odstartují v Bavorsku.

Tyto dvě spolkové republiky na jihu Německa mají téměř 23 milionů obyvatel. Navíc jsou prázdniny v těchto dnech v celém Německu a mnoho tamních rodin pojede autem k jižním mořím.

Severně položené státy však už pomalu končí s prázdninami, a proto začne houstnout také doprava ve směru z Chorvatska a Itálie na sever. Cestování na jih však bude nyní v převaze.

Podle německého autoklub ADAC lze očekávat kolony v okolí Mnichova i Řezna (Regensburgu).

V Rakousku je nutné počítat se zácpami téměř na všech dálničních úsecích. V Itálii se zaplní severní úseky hlavních tahů za Brennerským průsmykem i na dálnici přes Udine.

Německá auta jedoucí do Chorvatska ucpou úsek mezi tunelem Karavanky, Lublaní a Záhřebem.

V samotném Chorvatsku lze očekávat dopravní kolapsy na celém úseku tamní hlavní dálnice na jih mezi Záhřebem, Zadarem a Splitem.

Německá auta zaplní také švýcarské dopravní tepny. Zácpy se čekají na tamní dálnici číslo 2 mezi Lucernem a italskou hranicí ve městě Chiasso. Riziko na této trase představuje Gotthardský tunel.

A problémy mohou vznikat také na o něco východnější dálnici, která na severu vede okolo Lichtenštejnska a míří také dolů k italské hranici. Kritickým bodem je tunel San Bernardino.

Kdo se chystá do Francie, musí počítat s hodně vytíženou dálnicí na trase Lyon – Orange – Nimes – Montpellier a dále do Španělska.

(buč)


Čtěte také:

Aktuální ceny benzinu a nafty v Evropě: kde natankujete levněji?

Rychlostní limity se v zahraničí liší. Řidičům za jejich nedodržení hrozí vysoké pokuty

Kolonám se při cestě na jih vyhnete v úterý a ve středu


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

1.12.2023 14:02:39
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku