Domů > Cestování

Kdy se letos přeplní evropské dálnice? Na konci března a od půlky června


velikost textu:
     
11.února 2013 00:00
 

Když začnou v Německu prázdniny, nastávají krušné chvíle také pro české řidiče. Dálnice do Alp a v létě k moři se ucpou a hrozí hodinová čekání v kolonách.


ADAC
Když vypuknou v Německu prázdniny, dálnice na jih se zaplní 

Správná volba termínu odjezdu na dovolenou může pořádně ušetřit nervy cestujících do Alp nebo k moři.

Zvláště to platí pro rodiny s dětmi, pro které je cestování ještě náročnější.

První vlnu dopravních zácp na dálnicích v Německu, Rakousku i v severní Itálii očekává německý autoklub ADAC na konci března.

V deseti německých spolkových zemích začínají najednou jarní a velikonoční prázdniny. Jedná se o víkendy od 22. do 24. března a od 29. do 31. března.

Auta s německými značkami vyrazí na jih, aby si rodiny užily jarní lyžování na alpských svazích.

Letní dovolenková cestovní "mánie" vypukne na začátku léta 19. června. Začnou prázdniny v severních německých spolkových zemích. Nejdříve v Hamburku, Berlíně a Braniborsku.

V následujících dnech se přidají i další německé země, poslední dva víkendy v červnu tak budou v Německu, Rakousku, Itálii i Chorvatsku ve znamení ucpaných dálnic. 

Ještě horší to však jako tradičně bude ve druhé půlce července. ADAC radí necestovat na jih Evropy o víkendech od 19., od 26. července ale také od 2. srpna. Prázdniny začnou školákům ze středního a jižního Německa a tamní rodiny vyrazí k jižním mořím.

Podle ADAC pak provoz na hlavních evropských tazích jen tak neopadne, protože v srpnu se zase začnou vracet dovolenkáři domů.

V českých školách letní prázdniny letos začínají v sobotu 29. června a končí v neděli 1. září.

(buč)


Čtěte také:

Před cestou do Německa nezapomeňte na ekologickou plaketu 

Ceny dálničních známek pro rok 2013 v zahraničí: Rakousko zdražuje

Jak má vypadat správná přestávka během dlouhých cest


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

8.12.2023 10:55:03
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku