Domů > Cestování

Přehled evropských dálnic, na kterých vznikají nejčastěji zácpy


velikost textu:
     
17.června 2013 00:00
 

Mnohé evropské dálnice se v letních měsících přeplní a stojí. Kde hrozí největší trable cestou na dovolenou?


ÖAMTC
Když se dálnice v létě ucpe, cesta na dovolenou se prodlouží i o půl dne 

Tuzemskou dálnici D1 německý autoklub ADAC mezi nejohroženějšími dálnicemi neuvádí.

V Rakousku je nutné se zácpami počítat na dálnici A 1 (Salzburg - Wien), na A 4 (Wien - Budapest), na Tauernské dálnici A 10 (Salzburg - Villach) a na Intallské A 12 (Kufstein - Innsbruck).

Snadno se přeplní také dálnice vedoucí z Innsbrucku na Brenner, anebo dálnice A 14 (Lindau - Bregenz - Arlberg).

Řidiči musí navíc počítat s tím, že je často zastaví hustý provoz na rychlostní silnici S 16 (Innsbruck - Bludenz) a na průsmyku mezi Německem a Rakouskem s označením B 179 (Füssen/Reutte - Nassereith). 

Ve Švýcarsku je vhodné počítat se zpožděním na gotthardské silnici A 2 před vjezdem do stejnojmenného tunelu. Ale také na silnici San Bernardino (A 13) a na dálnicích A 1 (St. Gallen - Zürich - Bern) a A 3 (Basel - Zürich - Chur).

Problémy neminou ani Itálii. Ke známým místům s dopravními potížemi patří dálnice A 22 mezi Brennerem a Modenou. 

Zácpy však postihnou i další dálniční úseky: A 23 (Villach - Udine),  A 4 (Brescia - Triest i dále po slovinském pobřeží na chorvatskou hranici u města Dragonja), A 7 (Milán - Janov), A 9 (Chiasso - Milán). V okolí Milána hrozí zácpy ze všech směrů.

S dopravním stavbami je nutné počítat na jihoitalské dálnici A 3 Neapol - Reggio di Calabria stejně jako na nedaleké trase, po níž se lze problematickému úseku vyhnout. Jedná se o silnice SS 585 (Lagonegro - Torora) a SS 18 (Tortora - Marina die Nocera Terinese). 

Trpělivostí se v létě musí často obrnit řidiči ve Francii. Zvláště když jedou po dálnicích A 36/A 39/A 7 (Mulhouse - Dole- Lyon - Orange), A 9 (Orange - Nimes - Montpellier - španělská hranice) nebo A 8 vedoucí po Azurovém pobřeží z Monaka do Aix-en-Provence

Nejvíce českých řidičů však zamíří jako obvykle do Chorvatska. S kolonami musí počítat nejen před tamními mýtnými bránami. 

Každý rok v létě pravidelně stojí dálnice A 1/A 6 (Zagreb - Rijeka) a také spojení mezi Itálií a Chorvatskem (Triest - Rijeka).

Velké množství stavebních prací probíhá na dálnici A 3 (Záhřeb - Bělehrad). 

Ve Slovinsku čekají na řidiče problémy na dálnicích A 2 (Karawankentunnel - Ljubljana - Zagreb) a A 1 (Ljubljana - Koper).

V ohrožení je také pro Čechy důležitá trasa z rakouské hranice přes Maribor a Macelj k hranici s Chorvatskem.

(buč)


Čtěte také:

RADY NA CESTY


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

8.12.2023 9:54:11
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku