Domů > Cestování

14 nejlepších kempů v Evropě: pro rodinu, na wellness i na golf


velikost textu:
     
23.července 2013 00:00
 
Německý autoklub ADAC letos vybral 14 nejlepších evropských kempů. Hledal mezi rodinnými kempy, luxusními, ale také mezi těmi, které nabízejí wellness. Kde tedy zaparkovat karavan v Itálii, Chorvatsku, Rakousku či Německu?

ÖAMTC
Některé kempy jsou jednoduché a nabízejí jen místo pro stan a hygienické zázemí. Jinde však narazíte na luxusní nabídku koupání, masáží nebo pro sportování. 

NEJLEPŠÍ KEMPY PRO RODINU

Emst: Camping De Wildhoeve (Nizozemsko)

Pro malé děti tu mají obrovské jezero ke koupání s hloubkou okolo půl metru a spoustu hracích prvků. Koupat se můžete také v subtropickém krytém bazénu. Rodiny s malými dětmi i s většími potomky do 12 let se tu nudit nebudou.

Zaton: Holiday Resort (Chorvatsko)

Několik kilometrů severně od Dubrovníku se nachází populární kemp, který už posedmé dostal ocenění od autoklubu ADAC. Zaton znamená v překladu zátoka a zdejší kemp na břehu Jadranu cílí hlavně na rodiny s dětmi.

Wietzendorf: Südsee-Camp (Německo)

Rodinný kemp na dálnici mezi Hamburkem a Hannoverem. Ačkoliv leží na severu Německa, jeho návštěvníci se koupou v sousedství banánovníků. Centrem kempu je totiž krytý tropický bazén. 


NEJKOMFORTNĚJŠÍ KEMPY ZAMĚŘENÉ NA WELLNESS 

Bluvand: Hvidbjerg Strand Feriepark (Dánsko)

Kemp u Severního moře nabízí nové wellness centrum s rozlohou 1200 m2. Najdete tu všemožné sauny a bazénky s různě teplou vodou. Kemp nezapomíná ani na děti, pro které je tu mnoho hřišť a dalších atrakcí.

Sextental: Caravanpark Sexten (Itálie)

Komfortní kemp v úžasné přírodě jihotyrolských Alp. Jeho wellnessové centrum plně zapadá do zdejší přírody - do vody se dostanete po velkých kamenech, druhým nejčastějším stavebním materiálem areálu bylo dřevo. Ubytovat se lze také v domcích v korunách stromů.

Seelbach: Ferienparadies Schwarzwälder Hof (Německo)

Pohoří Černý les na jihozápadě Německa připomíná svou nadmořskou výškou české hory. Vedle prvotřídního wellnessového areálu nabízí také například turistické stezky po okolních kopcích. 


NEJEXKLUZIVNĚJŠÍ MALÉ KEMPY 

Bad Griesbach: Kurcamping Dreiquellenbad (Německo)

Kemp nedaleko bavorského Pasova, ze kterého je to kousek na golf nebo do termálů. Vyrazit je možné na pěknou nordic-walkingovou túru, k dispozici jsou tu také elektrokola.

Prad am Stilfserjoch: Camping Residence Sägemühle (Itálie)

V přírodním parku Stilfserjoch si na své přijdou milovníci Alp - výlety lze podnikat pěšky, na cestovním i horském kole.
Vykoupat se je možné přímo v kempu v krytých bazénech a bazéncích.

Pozza, Val di Fassa: Family & Wellness Resort Vidor (Itálie)

Další kemp na severu Itálie v sousedství jedinečných Dolomit zaměřený na rodinu a wellness. Místní restaurace slibuje výborné kulinářské zážitky. 


NEJOBLÍBENĚJŠÍ KEMPY PODLE ČTENÁŘŮ ADAC MAGAZÍNU 

Salou: Camping Resort Sangulí Salou (Španělsko)

Asi sto kilometrů jižně od Barcelony na pobřeží Středozemního moře leží nejoblíbenější kemp u čtenářů magazínu Motorwelt, který vydává ADAC.

Aschau/Zillertal: Erlebnis Comfort Camping Aufenfeld (Rakousko)

Zillertalské údolí se chlubí tím, že žije velmi aktivně. Platí to také pro kemp Aufenfeld.
Návštěvníci z něj vyrážejí na túry, cyklovýlety, projížďky historickými vlaky, koupat se je tu možné venku i pod střechou.

Ardéche: Camping Nature Parc L’Ardčchois (Francie)

Na břehu řeky Ardéche naleznou příznivci pobytu v kempu veškerý komfort a také koupání ve vyhřívaném vodním parku.
Řeka nabízí svezení v kánoi pro začátečníky i pokročilé. 


ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ

Kemp s hřištěm swingolfu: Campingpark Kalletal (Německo)

Swingolf je jednodušší verzí golfu, která se hodí i pro ty, pro něž je klasický golf moc složitý. Hra navíc zabere méně času a hodí se jako dvouhodinová zábava pro celou rodinu. 

EKOLOGICKÁ CENA

Fehmarn: Campingund Ferienpark Wulfener Hals (Německo)

V kempu u Baltského moře nakládají s vodou tak, že si vysloužili už několik ekologických ocenění. Zároveň patří mezi nejkrásnější kempy v Německu. 

Petr Buček, článek vyšel v Magazínu IN Hospodářských novin

Čtěte také:

RADY NA CESTY


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

5.6.2023 2:16:39
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku