Domů > Reklamní články

Jak zrušit povinné ručení


velikost textu:
     
31.března 2020 09:48
 

Přemýšlíte jak zrušit povinné ručení? Pravda, vždycky to není úplně jednoduché, přeci jen musí být ve většině případů splněny určité podmínky. Kdy tedy lze povinné ručení zrušit a jak na to? Právě na to jsme se zaměřili v tomto článku.


Top pojištění

Čas na změnu povinného ručení?

Možná chcete přejít k jiné pojišťovně, možná jste vozidlo prodali nebo vyřadili z evidence. Důvod výpovědi povinného ručení záleží samozřejmě na vás, nicméně pokud to vaše pojišťovna nemá v pojistných podmínkách speciálně upraveno, musíte pro ukončení pojištění splnit některou ze zákonem daných podmínek.

Nejčastější důvody pro výpověď

Povinné ručení se obvykle ruší díky jednomu z následujících důvodů:

  • Výpověď k výročí smlouvy, která musí být ovšem podána nejpozději 6 týdnů před datem výročí. Tato výpověď je využívána nejčastěji při změně pojišťovny.
  • Výpověď z důvodu změny pojistného, která lze podat nejpozději do 30 dnů od oznámení změny výše pojistného.
  • Výpověď z důvodu prodeje vozidla, změny jeho majitele nebo vyřazení z evidence vozidel – vždy je nutné pojišťovně zaslat výpověď s dokumenty, které důvod výpovědi dokazují. Nezapomeňte si tedy udělat kopii technického průkazu, kde je daný úkon zaznamenán.
  • Výpověď do dvou měsíců od sjednání pojištění – jak ze strany pojistníka, tak pojišťovny.
  • Výpověď do tří měsíců od oznámení vzniku pojistné události – opět ze strany pojistníka i pojišťovny.


Jak zrušit povinné ručení?

Pokud tedy splňujete podmínky pro zrušení povinného ručení, podání výpovědi vám již nic nebrání a čeká na vás kalkulačka povinného ručení online.

Jak zrušit povinné ručení?

  • Vždy písemně – výpověď zasílejte doporučeně poštou, případně e-mailem s naskenovanou podepsanou výpovědí, ale ideálně až potom, co si ověříte, zda daná pojišťovna podání výpovědi elektronicky, akceptuje.
  • Dbejte na to, aby výpověď měla všechny potřebné náležitosti – např. číslo smlouvy, důvod výpovědi, datum, nacionále pojistníka i vozidla a samozřejmě vlastnoruční podpis. Vzory výpovědí naleznete zde.

POZOR!

Vždy myslete na to, že vozidlo, které je evidováno v registru vozidel a provozováno na veřejných komunikacích, musí mít ze zákona uzavřeno povinné ručení. Pokud tedy přecházíte k jiné pojišťovně nebo třeba vozidlo prodáváte, dbejte na to, aby nedošlo k tomu, že vozidlo pojištěno nebude, byť by se jednalo třeba o jeden den. V takovém případě vám hrozí pokuta od České kanceláře pojistitelů.

Váháte o změně povinného ručení?

Přišel vám předpis pojistného na další rok a vy stále váháte, zda jít do změny pojišťovny? Využijte online srovnání povinného ručení a zjistěte, kde na vás čeká výhodná nabídka. A pokud si nevíte rady, neváhejte se na nás obrátit. Naši specialisté vám s kalkulací, výpovědí a sjednáním nové smlouvy pomohou.

REKLAMNÍ ČLÁNEKDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 20:43:52
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku