Domů > Reklamní články

Jaké nehody se mohou stát na parkovišti?


velikost textu:
     
20.října 2021 14:04
 
Parkoviště vypadá možná jako bezpečné místo, protože se na něm většinou nikdo neprohání vysokými rychlostmi, ale zdání klame. I zde může docházet k dopravním nehodám, které vyžadují plnění od pojišťovny.

Archiv

Ano, naštěstí nejde o nehody, při kterých dochází k vážným nebo smrtelným zraněním. Většinou dochází pouze k poškození vozidel, ale zejména, pokud jde o novější vozidla, může jít škoda do deseti tisíců, či ještě výše. 

Příčina je vždy stejná, a to nepozornost. Řidiči, kteří musí vycouvat z parkovacího místa, si nevšimnou, že uličkou přijíždí jiné vozidlo a neštěstí je na světě. Není třeba se hroutit, škodu, kterou druhému způsobíte, uhradí vaše pojišťovna z povinného ručení. Odřené auto na parkovišti vás tak bude stát maximálně nižší bonusy, vy sami nic hradit nemusíte.


Neujíždějte od nehody

Ťukanec na parkovišti je vlastně dopravní nehoda jako jakákoliv jiná, proto je třeba ji řešit. Pokud v druhém autě sedí jeho řidič, je třeba se domluvit s ním. Nehody se škodou na vozidle pod 100 000 korun a bez škod na jiném majetku a ztrát na zdraví a životě se obejdou bez přivolaných policistů. Je třeba vyplnit standardizovaný dokument pro pojišťovnu a ten jí následně zaslat. 

Pokud se shodnete na tom, kdo je viník a kdo poškozený a jak se nehoda stala, pak nemusíte nic dalšího řešit a pojišťovna se o proplacení škody postará. Pokud ve vozidle nesedí jeho řidič, se kterým byste mohl svůj prohřešek projednat, pak je třeba na něj buď počkat, anebo přivolat policisty. Pokud totiž odjedete a zanecháte pouze lístek s číslem za oknem, je možné na vaše jednání pohlížet jako na ujetí od nehody, za což hrozí sankce, a to pokuta a také ztráta bodů.


Havarijko pro každého

Pokud vznikly nějaké škody na vozidle viníka, jediný způsob, jak mu je může pojišťovna uhradit, je z havarijního pojištění. Pokud ho nemá uzavřené, musí škody zaplatit z vlastní kapsy. Havarijní pojištění je dnes přitom už široce dostupné a finančně přitažlivé nejenom pro nové vozy. Kalkulačka havarijního pojištění na Kalkulátor.cz vám pomůže okamžitě zjistit, kolik byste zaplatili za havarijko právě vy. 

Přitom stačí vyplnit pouze registrační značku vozidla a veškeré údaje o vozidle, které jsou pro výpočet důležité, se vyplní automaticky. Díky tomu si opravdu během minuty zobrazíte nabídku pojištění právě pro vaše vozidlo. Pokud si z něj vyberete, můžete ho uhradit online a vaše pojištění bude vzápětí platné.


Pokud viník ujede, pomůže havarijko

Havarijní pojištění vás zachrání, pokud někdo naboural vás a následně odjel, aniž by se obtěžoval zanechat alespoň kontakt. Tehdy je třeba se snažit po viníkovi pátrat, můžete například prověřit, zda v místě nejsou nějaké kamery, které mohou hříšníka odhalit, nebo zda se zde nepohyboval někdo s kamerou ve voze.

Pokud neuspějete, je třeba nahlásit událost policii, která by se měla snažit viníka najit, ale asi chápete, jaké mají šance. Pokud jste uzavřeli havarijní pojištění, můžete tuto škodu nahlásit pojišťovně a ta by vám měla škodu uhradit.

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

30.9.2023 7:40:40
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku