Domů > Reklamní články

Bentley: Vůz, pro který „sky is the limit“ není jenom fráze


velikost textu:
     
5.listopadu 2021 11:46
 
Je libo minibar na zadní sedačce, superchytrý počítač na palubce nebo interiér zařízený ze dřeva z Havaje? Bentley nezná slovo nejde a pojem fantazie je pro něj snadno dosažitelnou aspirací než nedozírným snem. Díky tomu dokáže naplnit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Kde se Bentley zrodilo a jaké cool prvky vám může nabídnout?

Bentley

Historie vozů Bentley

Bentley je britská značka luxusních automobilů. Vznikla v roce 1919 a za jejím zrodem stojí Walter Owen Bentley. Ten byl poháněn vizí dokonalého vozidla, které bude nejlepší ve své třídě. První automobil spatřil světlo světa v roce 1921 a byl jím dnes již ikonický model Bentley 3 Litre.

V roce 1931 zasáhla Bentley Motors hospodářská krize, proto automobilku odkoupil její letitý konkurent Rolls-Royce. Nejdůležitějšími modely, které se pod taktovkou Rolls-Royce zrodily, jsou Bentley Continental nebo také Bentley S3, známý pod názvem Flying Spur. V současnosti je Bentley součástí Volkswagen Group.

Ikonické prvky interiéru Bentley

Jestliže je něco typické pro interiér vozů značky Bentley, pak je to dýha. Jedná se o tenký list nařezaný z masivního dřeva výběrových kmenů. Dýha se využívá jako dekorativní povrchová vrstva například v podobě dřevovláknitých a dřevotřískových desek. V Bentley si pak můžete vybrat dýhu ze stromů z různých koutů světa.

Od zlata až po minibar

Dýhu pak Bentley využívá i pro další zkrášlení interiéru svých vozů, a to v podobě tzv. intarzie (tou bývá zdoben mimo jiné starožitný nábytek). Jde o historickou uměleckou techniku vykládání dřeva různě barvenými dýhami a dalšími materiály – z těch nejluxusnějších automobilka používá například zlato nebo perleť.

V obležení voňavého dřeva a luxusní kůže si také můžete vychutnat skleničku sektu nebo jiného nápoje. V Bentley stačí vyslovit přání a vmžiku máte uvnitř vozidla nainstalovaný stylový minibar, do kterého vložíte láhev dle libosti.

Elegantní versus sportovní vzhled

Vnitřek Bentley díky konfigurátoru snadno převléknete z konzervativního kabátku do sportovní „kombinézy“. Místo na elegantní dřevěnou dýhu vsaďte na tu kamennou, v níž se mísí staré řemeslné techniky se špičkovou technologií 21. století. Jedná se o laserem řezanou kamennou desku, která je neuvěřitelně tenká, a vytváří dechberoucí povrchovou úpravu interiéru vozu, aniž by mu přidávala extra váhu navíc.

Technologie uvnitř Bentley

Bentley by jen stěží mohlo být moderním vozem, kdyby nenabízelo nejnovější technologie. K dispozici v něm máte například vlastní wi-fi hotspot, který snadno propojíte se svým chytrým telefonem. Pokud patříte mezi takzvané „jablíčkáře“, budete nadšeni z Apple CarPlay. Ve chvíli, kdy bude váš iPhone připojen ke CarPlay, můžete využívat navigaci, telefonovat, posílat a přijímat zprávy a poslouchat hudbu. Hlavní výhodou je pak bezpečnější způsob ovládání telefonu během jízdy.

S Bentley také nejspíš dáte sbohem Waze nebo pravidelnému sledování dopravních informací. Auto vám totiž prostřednictvím systému bude podávat zprávy ohledně aktuální dopravy a počasí, a to v reálném čase.Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

8.12.2023 9:43:08
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku