Domů > Reklamní články

Pneumatiky Goodyear: Letitá tradice a prémiová kvalita z USA


velikost textu:
     
4.dubna 2022 09:21
 
Nahlédněte pod pokličku prémiových pneumatik Goodyear. Pneumatiky tradiční americké značky přináší nejen bezpečné svezení, ale také dlouhý kilometrový nájezd. V každé nové pneumatice Goodyear se promítá kombinace nepostradatelných zkušeností a nových technologií.

Goodyear

Sonda do historie Goodyear

Americká společnost Goodyear vznikla už v roce 1898. Založil ji Frank Seiberling a byl to také on, kdo ji pojmenoval po slavném vynálezci Charlesi Goodyearovi. Firma sídlící ve městě Akron v Ohiu vyráběla v té době podložky pro podkovy, pneumatiky pro bicykly a kočáry, těsnící kroužky pro konzervy a požární hadice.

Velkým mezníkem byl rok 1904, kdy Goodyear představil první z ráfku snímatelnou pneumatiku na světě. V roce 1907 se dokonce pneu Goodyear součástí první výbavy legendárního vozu Ford T.

V roce 1921 Goodyear vyrobil první terénní pneumatiku na světě a už v roce 1926 se stal největším výrobcem pneumatik na světě V roce 1971 byly pneumatiky od Goodyear součástí prvního přistání na Měsíci.

V roce 2005 slaví úspěch s prvními sériově vyráběnými pneumatikami RunOnFlat, které při defektu či proražení dokážou pokračovat v cestě bez ztráty tlaku. Ty fungují společně se systémem TPMS, který hlídá tlak v pneumatikách a upozorní řidiče, pokud dojde k jeho poklesu.

Společnost Goodyear vždy usiluje o modernizaci výroby i produktů, což vede k celé řadě inovací a prvenství nejen v oblasti pneumatik, ale všude tam, kde nějakým způsobem vystupuje kaučuk.

Goodyear dnes vyrábí pneu nejen osobní, SUV, dodávkové a nákladní pneumatiky, ale i takové speciality, jako jsou pneumatiky pro závodní automobily, letadla, pro zemědělskou a důlní techniku.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5: extra výkonné letní pneu pro sportovní vozy

Letní sportovní pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 patří k tomu nejlepšímu, co můžete na sportovní vůz obout. Pneumatiky se poskytují nejen výborné jízdní vlastnosti na suché i mokré vozovce, ale také krátkou brzdnou dráhu a snížení hlučnosti.

Nová dezénová směs zajišťuje hladší odvalování, což snižuje hlučnost a zvyšuje jízdní komfort. Ocení ji proto řidiči, kteří jezdí pravidelně po městě i dálnici a chtějí si užít klidnou a plynulou jízdu.

Kvalitu dezénu prověřila řada nezávislých testů. Například v testu brzdné dráhy magazínu Autobild skončil Goodyear na 1. místě z 53 testovaných pneu. Díky široké nabídce rozměrů využijí pneumatiku řidiči rychlých vozů různých tříd – od Volkswagenu Golf až po Porsche 911. Vyrábí se totiž pro disky od 17 do 22 palců. Nejoblíbenější varianty jsou však 225/40 R18, 225/45 R17 a 225/45 R17.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6: ještě lepší pocit z jízdy

Letní pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 byly navrženy tak, aby splňovaly požadavky široké škály různých vozů, včetně výkonných hatchbacků, kompaktních sportovních modelů, rodinných vozů, luxusních sedanů a sportovních kupé.


Vycházejí sice z pneumatik Eagle F1 Asymmetric 5, ale nabízí také celou řadu inovací. Výsledkem jsou pneumatiky, které vám dodají jistotu a klid díky krátké brzdné dráze a dobré ovladatelnosti na mokré vozovce. Současně však nabízejí vzrušení z jízdy díky vynikajícím jízdním vlastnostem ve vysokých rychlostech.

Za mokra umožňuje svrchní směs pneumatik Eagle F1 Asymmetric 6 s nápaditým novým komplexem pryskyřic lepší kontakt s povrchem vozovky, což má pro řidiče přínos v podobě lepší přilnavosti na vlhké nebo mokré vozovce. Eagle F1 Asymmetric 6 byly navrženy speciálně přímo s ohledem na požadavky výrobců elektromobilů.

O ledna 2022 se prodávají nejoblíbenější pneumatiky pro disky velikosti 17 a 18 palců. Během února a března se nabídka rozšířila o další pneumatiky v rozměrech 17, 18 a 19 palců. V dubnu přibudou i první 21 palcové pneumatiky nové řady. A do roku 2023 budou Eagle F1 Asymmetric 6 k dispozici v nejméně 65 rozměrech od 17 do 22 palců. Aktuálně dostupné jsou např rozměry 225/45 R17, 205/45 R17 a 225/50 R17.

Goodyear Efficientgrip Performance: výkonné letní pneu pro střední třídu i prémiové vozy

Výkonné letní pneumatiky Goodyear Efficientgrip Performance pro auta různých výkonnostních a velikostních kategorií s disky od 14 do 20 palců se pyšní zejména výbornou přilnavostí, díky které mají kratší brzdnou dráhu na mokru. Oblíbené rozměry jsou především 195/65 R15, 205/50 R16, 225/45 R17.


Při pohledu na pneumatiku zaujmou široké obvodové drážky. Spolu s příčnými lamelami se starají o odvod vody a zaručují skvělou přilnavost. Kromě vzorku pomáhá k lepší adhezi také technologie ActiveBraking zvyšující kontakt mezi pneumatikou a povrchem vozovky. Ačkoliv nejsilnější parketou této pneu jsou mokré podmínky i na suchu je výborná. Technologie Active braking zahrnuje 3D bloky, které pomáhají k efektivnímu brzdění z vysokých rychlostí.

Středové žebro pak zvyšuje tuhost v zatáčkách, odezva pneumatiky na řízení je tak vynikající. Vývojáři se zaměřili také na snížení valivého odporu. Technologie FuelSaving znamená úsporu paliva snížením tepelných ztrát. Díky těmto inovacím se snížily energetické ztráty v pneumatice a řidiči tak nejen ušetří za palivo, ale také oddálí opotřebení pneumatik.. Co se týká hlučnosti, pneumatiky jsou tišší díky extra tenkým drážkám na vnitřní části vzorku.

Velká nabídka vyráběných rozměrů pro disky od 15 do 21 palců znamená, že si snadno najdete ten správný rozměr pro váš vůz. Obzvlášť oblíbené jsou však varianty 195/65 R15, 205/55 R16 a 225/45 R17.

Goodyear Efficientgrip Performance 2: ještě delší kilometrový nájezd

Letní pneumatiky Goodyear Efficientgrip Performance 2 patří do nejvýkonnější třídy pneumatik UHP (Ultra High Performance). Kromě krátké brzdné dráhy a výborné ovladatelnosti na suchu a mokru pneumatiky přináší také vynikající kilometrový nájezd.

Nová pružná směs zabraňuje vzniku prasklin a lépe odolává výkyvům počasí. To ověřil nezávislý test společnosti TÜV SÜD Product Service, která porovnala Efficientgrip Performance 2 s 5 konkurenčními značkami. Goodyear měl o 20 % vyšší nájezd proti nejbližší konkurenci a až o 50 % větší nájezd proti svému předchůdci Goodyear Efficientgrip Performance.

Velká nabídka vyráběných rozměrů pro disky od 15 do 21 palců znamená, že si snadno najdete ten správný rozměr pro váš vůz. Obzvlášť oblíbené jsou však varianty 195/65 R15, 205/55 R16 a 225/45 R17.

Goodyear Efficientgrip Cargo 2: výkonné letní dodávkové pneu

Letní dodávkové pneumatiky Goodyear Efficientgrip Cargo 2 potěší hlavně spořivé majitele dodávek, které obouvají pneu od 14 do 17 palců. Mezi nejoblíbenější varianty však patří např. 205/65 R16C, 215/65 R16C a 215/60 R17C.

 

Výborná ovladatelnost, nízký valivý odpor a dobré brzdné vlastnosti jsou hlavní klady těchto oblíbených dodávkových pneu. S nižší spotřebou paliva souvisí také snížené emise CO2. Užitkové pneu Goodyear Efficient Cargo 2 mají novou technologii Durability Plus Technology, která pomáhá k menší míře opotřebení pneumatik hlavně během horkých dnů.

Pneumatiky mají mimo jiné výborně rozmístěné obvodové drážky, které zajišťují rychlý odtok vody z kontaktní plochy a tím brání vzniku aquaplaningu. Pneu Goodyear EfficientGrip Cargo vám zajistí komfortní a tichou jízdu za každých podmínek.

Kde pořídíte pneumatiky Goodyear?

Pneumatiky Goodyear najdete u všech renomovaných pneuservisů, některých autoservisů i u dalších prodejců pneu. Nebo si můžete vybrat internetový obchod s s pneumatikami pneuboss.cz, kde kromě osobních pneumatik najdete i velký výběr dodávkových a nákladních pneu Goodyear.
Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

8.12.2023 10:05:04
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku