Domů > Reklamní články

Chcete ochránit auto před krádeží? Přinášíme 3 tipy, jak si s tím poradit!


velikost textu:
     
30.června 2022 12:07
 
Krádež vozu je noční můrou asi každého majitele auta. Bohužel ale existuje možnost, že si zloděj vyhlídne právě váš vůz. A nebo vám kvůli vidině snadného přivýdělku rozbije okénko, aby odcizil alespoň věci, které jste v autě nechali.

Pexels

Toto riziko lze samozřejmě výrazně snížit tím, že si v autě nebudete nechávat žádné cenné předměty ani tašky, které by zloděje mohly nalákat. Co si ale počít v případě, že najdete své auto vyrabované, nebo ho dokonce nenajdete vůbec? A jak tomuto riziku předcházet?

Nezapomeňte na správné pojištění

Stejně jako u řady dalších možných rizik, ať už se jedná o úraz nebo třeba vytopený byt, se i pro případ krádeže auta můžete pojistit. Samozřejmě to nijak nezabrání zloději vaše auto odcizit, pojistka vám ale pomůže zvládnout následky této nepříjemnosti. Získáte díky ní tedy především jistotu, že v případě odcizení vozu dostanete určitou finanční kompenzaci.

Pojištění krádeže vozu lze uzavřít jako součást povinného ručení i jako samostatnou smlouvu. Nejčastější variantou je však jeho zahrnutí do havarijního pojištění vozidla. Podrobnější informace o jednotlivých nabídkách pojištění proti krádeži naleznete zde.

Havarijní pojištění vám poskytne i další výhody, které si vyberete při sjednávání smlouvy. Na trhu je celá řada nabídek, a proto je vhodným pomocníkem při vybírání kalkulačka havarijního pojištění, která vám přehledně srovná všechny dostupné nabídky. Záleží přitom jen na vás, zda chcete mít vozidlo pojištěné proti krádeží, střetu se zvěří nebo i srážce s jiným vozem.

Vyzkoušejte bezpečnostní prvky

Velmi známým prvkem na ochranu proti zlodějům je zámek volantu. Sice ho pořídíte za pár korun, skoro žádného zloděje však v dnešní době neodradí. Vhodnější je zámek řadící páky, který krádež doopravdy ztíží v případě, že zloděj plánuje s vaším vozem odjet. Pokud tedy váš automobil toto zabezpečení nabízí, určitě ho využívejte, především pak v situacích, kdy necháváte auto delší dobu bez dozoru.

Využít lze i alarm, u kterého je třeba dát si pozor na kvalitu. Pokud do něj trochu nezainvestujete, bude vás každou chvíli obtěžovat planý poplach. Kvalitnější produkt však skutečně může odlákat případného zloděje.

Řešení pro náročné

Pokud se o své auto doopravdy bojíte a jste ochotní do jeho ochrany investovat nemalé peníze, jsou zde bezpečnostní agentury. Funguje to třeba tak, že máte u svého klíče identifikátor, díky kterému agentura ví, zda ovládáte auto právě vy. Pokud tomu tak není, ihned vás kontaktuje a začne automobil vyhledávat. Samozřejmostí je i GPS lokátor ve vašem autě, díky kterému se zloděj nedostane daleko.

Takové bezpečnostní služby jsou sice cenově náročnější, váš automobil však ochrání nejspolehlivěji. Chcete-li udělat pro bezpečnost svého vozu něco ihned a bezplatně, poctivě si vybírejte parkovací místo. Právě na tom totiž prvotně nejvíce záleží. Z neosvětlené ulice vám přece jen zloděj ukradne auto snadněji než z hlídaného parkoviště.
Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

26.3.2023 17:31:39
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku