Domů > Reklamní články

Čím se liší úvěr na auto od operativního leasingu a jaké má výhody?


velikost textu:
     
6.října 2022 15:17
 
Potřebujete auto a přemýšlíte nad půjčkou? Možná si lámete hlavu nad tím, jak vlastně funguje klasický úvěr na auto a čím se liší od operativního leasingu. Přinášíme vám srovnání, které vám vaše otázky objasní, a vám se pak bude lépe rozhodovat, kterou cestou se vydat.

Pixabay.com

Jak funguje úvěr na auto?

Jestliže máte zkušenosti s hypotékou, úvěr na auto nebo motocykl pro vás nebude žádnou neznámou, jelikož funguje velmi podobně. Až na to, že při pořizování úvěru na auto většinou nepotřebujete základní kapitál. Na výši a délce splátek se domluvíte s bankou nebo leasingovou společností. Jelikož má od vás poskytovatel úvěru, banka nebo leasingová společnost, záruku proti nesplácení (v podobě vozidla), může vám nabídnout zajímavější úrokovou sazbu oproti standardním nezajištěným úvěrům. Nezapomeňte ale, že ke splátce se připočítávají i další výdaje (havarijní pojištění, údržba apod.).

Jak funguje operativní leasing?

Operativní leasing se ve světě nemovitostí více než hypotéce podobá dlouhodobému pronájmu. Na straně pronajímatele je leasingová společnost a vy jste v roli nájemníka. Na výběr máte z určité nabídky vozů a sami si zvolíte délku pronájmu, jehož minimální i maximální délka bývá omezená. Po ukončení obchodního vztahu zůstává vůz ve vlastnictví leasingové společnosti. Kromě běžných výdajů je v měsíční splátce zahrnut i poplatek za služby leasingové společnosti.

Výhody úvěru na auto

Jasnou výhodou úvěru na auto je, že se (na rozdíl od operativnímu leasingu) stáváte majitelem vozidla, a to již při podepsání úvěrové smlouvy. K tomu se váže fakt, že v případě kolize jde pojistná částka přímo vám (v případě, že nedlužíte poskytovateli úvěru). Jak už jsme zmínili výše, další výraznou výhodou je, že úvěr můžete získat i s nulovou akontací. V některých případech se můžete setkat i s flexibilním splácením. Všechno navíc zvládnete velmi rychle buď na pobočce, anebo online. A teď už jen stačí vybrat si to nejlepší nové či zánovní vozidlo a hurá do víru silničního provozu.Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

25.3.2023 7:56:47
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku