Domů > Reklamní články

V létě nebo v zimě? Kdy je nejlepší prodat auto?


velikost textu:
     
29.března 2023 14:48
 

Možná se chystáte na prodej svého auta a čekáte na tu nejlepší dobu, kdy se vůz prodá co nejrychleji a za co možná největší obnos peněz. Je lepší auto prodat v letních nebo zimních měsících?

Pokud příliš nespěcháte, čekat se rozhodně vyplatí. Statistiky totiž jasně dokazují, že se prodej aut mění v závislosti na ročním období. Proč?


unsplash.com

Prodej auta v zimě

Poskytnout auto na prodej v zimě, kdy je obecně menší poptávka, vám možná bude připadat jako hloupost, ale chytrý kupující ví, že právě během chladných dní může objevit vady, které v létě tak brzy nenajde. Kromě toho může v zimě koupit ojeté auto levněji, protože jsou sezónní povánoční slevy a to téměř všude. Tím pádem se vy jako prodejce zbavíte svého vozu rychleji, ale možná za méně peněz.

Koupě vozu v zimě, kdy padají teploty k nule, s sebou nese mnoho výhod:

 

●       Pokud bez problémů nastartujete na první pokus i za mrazu, pak máte téměř jistotu, že motor i baterie jsou v pořádku.

●       V zimních měsících také lépe ověříte funkčnost topení, vyhřívání a snáze odhalíte i případný černý kouř vycházející z výfuku.

●       Díky zhoršeným jízdním podmínkám v zimních měsících může řidič lépe zkontrolovat, zda protiblokovací systém brzd systém funguje tak, jak má.

●       V mrazech bude mít kupující větší šanci poznat, zda neodchází mechanické součástky či elektronika.

Nevýhody prodeje auta v zimě:

●       Kontrola automobilu v zimních měsících nebude nic příjemného. Hlavně pří jeho zvedání bude z auta padat sníh a odkapávat voda.

●       Při prohlídce vozu venku strávíte celkem hodně času, což během mrazu není zrovna komfortní. Prohlídku ovšem neurychlíte ani z pohledu kupujícího, ani prodávajícího, který ji musí se zájemcem absolvovat.

 

Zdroj fotografie: Unsplash.com 

Prodej auta v létě

Letní měsíce jsou doba, kdy lidé často cestují, vyráží na výlety a bez auta to zkrátka nejde. Podle statistik se nejvíce ojetých aut prodává od března do května a poté na přelomu září a října. Chcete-li tedy porazit konkurenci a prodat vůz co nejvýhodněji, vydejte se na trh dříve a poskytněte vaše auto na prodej v únoru nebo v srpnu.

Jaký typ vozu prodat v kterém roční období?

●       V zimě nejlépe prodáte modely SUV a vozidla s pohonem na všechna čtyři kola (čtyřkolky), protože se dobře vypořádají s nepříznivými podmínkami, jako je sníh nebo vítr a lépe drží na kluzké vozovce.

●       V létě je naopak vysoká poptávka po sportovních autech nebo kabrioletech, kdy si lidé chtějí vychutnat jízdu doslava s větrem ve vlasech.

 Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

1.12.2023 14:49:01
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku