Domů > Reklamní články

Potřebujete zařídit autolakovnu?


velikost textu:
     
4.září 2014 15:00
 
Plánujete si otevřít kvalitní autolakovnu, nebo chcete jen rozšířit svůj stávající autoservis také o nabídku lakýrnických služeb? Jestli ano, tak v obou případech budete potřebovat především jeden základní produkt. Tím je připravený prostor, ve kterém budete autolakýrnické práce provádět. Ideální volbou jsou lakovací kabiny.

Petr Buček


Jak by měla lakovací kabina vypadat?

Velikost lakovací kabiny by měla být závislá na velikosti automobilů, na které se budete specializovat. Volit je možné mezi několika velikostmi podle toho, zda se zaměříte jen na osobní automobily, nebo i na ty užitkové. Pro stěny kabin je ideálním materiálem galvanicky pokovený panel s polyuretanovou výplní. Podlaha by měla být tvořena roštem nebo celoroštovým kovovým podstavcem. Pokud by byl rošt vyvýšený, je možné opatřit jej i nájezdem. Z přední strany by měla být lakovací kabina osazena čelními vraty, ideálně dvoukřídlými. Součástí čelní strany mohou být i servisní dveře, abyste pokaždé nemuseli otevírat celá vrata. Vrchní část tvoří stropní filtry po celé délce kabiny.

A jaké vybavení?

Nebudeme se soustředit na vybavení autolakoven, ale právě na vybavení lakovacích kabin. Základním a nejdůležitějším produktem uvnitř kabin jsou hořáky. Nejčastěji naftové nebo olejové, ale je možné využívat i hořáky na LPG nebo zemní plyn. Chybět by neměl nerezový tepelný výměník. Na každou práci je třeba dokonale vidět, takže je velmi důležitá i instalace osvětlení do prostoru kabin. Pro zvýšení bezpečnosti při práci musí být každá kabina vybavena odtahem spalin. Pak samozřejmě  prvky pro snadné ovládání jednotlivých funkcí kabin jako automatická ovládací klapka pro fázi sušení nebo automatický ovládací panel. Vybírat jednotlivé díly a vybavení lakovacích kabin by bylo velmi náročné a složité. Proto je lepší, když upřednostníte lakovací kabinu od specialisty a necháte si ji vytvořit přímo na míru. Specialistou na vybavení autolakoven a lakovací kabiny na našem trhu je například společnost Naver s.r.o.

Detailní informace o společnosti najdete na www.naverbrno.cz
Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

8.12.2023 10:52:16
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku