Domů > Reklamní články

Spočítali jsme: Kolik stojí vlastnictví či pronájem auta


velikost textu:
     
4.listopadu 2014 14:22
 
Způsobů, jak si v dnešní době pořídit automobil a financovat ho, je v současnosti hned několik. Základní možnosti jsou 2 – koupě automobilu nebo jeho pronájem. Ještě před několika lety byla koupě automobilu v drtivé většině případů nejvyužívanějším způsobem. V současnosti se ale stále více zájemců uchyluje k dlouhodobému pronájmu automobilu. Která varianta je výhodnější?

Petr Buček

Jednotlivé možnosti si představíme v tabulkách

Pro lepší orientaci mezi způsoby financování nového automobilu jsme zvolili nákup pomocí finančního leasingu, úvěru, splácením v hotovosti a dlouhodobého pronájmu službou LeasePlan Go. Dlouhodobý pronájem LeasePlan Go jako jediný nenabízí koupi nového automobilu, ale jeho pronájem na určitý počet let, kdy splácíte jen rozdíl v pořizovací hodnotě vozidla a garantované ceně po skončení pronájmu.

Finanční leasing a úvěr

Jedná se o 2 velmi podobné způsoby financování vozidla, kdy je vždy cílem získání vozidla do osobního vlastnictví a zaplacení kompletní pořizovací ceny, včetně úroků.

Cena

Je splácena celá hodnota automobilu bez případné akontace. Při důkladném hledání je možné vybrat výhodné úročení. Případné starosti s prodejem vozu po určité době.

Sleva

Sami musíte oslovit více dealerů pro dosažení co nejvyšší slevy.

Pojištění

Srovnatelné u všech způsobů financování.

Servis

Bez zkušeností si jen velmi těžko hlídáte kvalitu prováděného servisu a mnohdy se neubráníte placení zbytečných úkonů.

Asistence

Finanční leasing nezajišťuje asistenční servis.

LeasePlan Go

Cena

Je splácen jen rozdíl mezi pořizovací cenou a zůstatkovou hodnotou vozu. Výhodné úročení a vyšší prodejní cena vozidla po využívání.

Sleva

Specializované společnosti na tento druh pronájmů nakupují ve velkém objemu a jsou proto schopné zařídit výraznější slevy na pořízení vozidla.

Pojištění

Díky objemu i výhodnější sazby na pojištění.

Servis

O kvalitu servisu se postará sám pronajimatel – firma zajišťující LeasePlan Go.

Asistence

Zajištění výhodnějších podmínek u asistenčních služeb.

Hotovost

Cena

Cena při financování hotovostí bývá nejméně výhodná. Opět je nutné zaplatit celou hodnotu vozidla.

Sleva

Sami musíte oslovit více dealerství.

Pojištění

Při individuálním sjednání sazeb pojištění není možné dosáhnout na dostatečně výhodné sazby.

Servis

Nevyužijete objemových slev a těžko uhlídáte kvalitu servisu.

Asistence

Opět není možné využít objemových slev

Pro detailní rozpis jednotlivých způsobů financování vozidel stačí otevřít srovnávač financování


Konkrétní příklad na Audi A6 limuzíny


Detailní příklad výše finanční splátky si představíme na modelu Audi A6 limuzíny s TDI Guattro, S tronic 180 kW. Při splácení finančním leasingem je výše měsíční splátky 27 273 Kč, u úvěrů se jedná o 25 717 Kč, při splácení hotovostí je to 30 908 Kč a při využití LeasePlan Go je splátka ve výši 25 173. LeasePlan Go je tedy nejlevnějším způsobem financování nových automobilů. Díky tomu, že neplatíte celou cenu auta, ale jen jeho hodnotu po dobu jeho využívání, je splátka velmi nízká. Protože nejste majitelem auta, ale jen ho využíváte, nemusíte si dělat starost s provozními náklady na vozidlo. Vaší jedinou starostí bude dostatek pohonných hmot v nádrži.Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 21:29:19
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku