Domů > Reklamní články

Subaru EyeSight – druhý pár očí na silnici


velikost textu:
     
30.dubna 2015 13:17
 

Do autosalonů Emil Frey právě dorazily první kusy nejnovější generace Subaru Outback. 


Subaru

Toto odolné kombi je kromě vyspělého pohonu všech kol s terénním režimem a pokročilé bezestupňové převodovky Lineartronic poprvé na evropském trhu vybaveno pokročilým bezpečnostním systémem EyeSight. Ten využívá dvě stereokamery, umístěné vedle vnitřního zpětného zrcátka, které umožňují ovládání řady bezpečnostních a asistenčních funkcí. Rozpoznají další vozidla, chodce, cyklisty, jízdní pruhy i překážky, je to váš další pár očí, který bedlivě sleduje situaci před autem až na 110 metrů.

Jak funguje EyeSight?

Systém, kterým je vybaveno nové Subaru Outback, využívá dvě barevné CMOS kamery, které snímají dění pod velkým úhlem a i v protisvětle. Díky nim přesně rozezná tvar i vzdálenost překážky, umí detekovat také rozsvícená brzdová světla jiného vozidla. Systému stačí jen malé množství zachycených bodů, aby správně vyhodnotil situaci a začal jednat. Základní funkcí je adaptivní tempomat s udržováním zvolené vzdálenosti od vozidla před vámi, nastavitelný v rozsahu 30 až 180 km/h. Umí následovat jiné vozidlo až do úplného zastavení, na jeho opětovné rozjetí vás upozorní akustickým signálem.

Další funkcí systému EyeSight je nouzové brzdění. V případě, že hrozí kolize, je schopen vůz bezpečně zastavit v rychlostech do 50 km/h. Za jiných podmínek díky brzdění minimalizuje škody. V případě, že je možné vyhnout se nehodě, přizpůsobí fungování stabilizačního systému a pomůže tak řidiči stočit vozidlo mimo překážku.

Chytré funkce pro každý den

Nové Subaru Outback umí díky kamerám EyeSight také varovat před neúmyslným vyjetím z jízdního pruhu. Navíc je vybaveno detekcí únavy řidiče, sleduje, zda při jízdě nekličkuje. Při rozjezdu ověří, zda před vozidlem není překážka – v takovém případě omezí výkon motoru a nenechá auto rozjet. Všechny tyto moderní prvky má Outback v základní výbavě, za EyeSight zákazník nepřiplácí. Vyzkoušejte si ho v prodejnách Emil Frey a zjistíte, že dnes je možné cestovat v naprostém bezpečí!

Subaru Outback se systémem EyeSight:


  • Naftový motor 2,0D se spotřebou 5,6 až 6,1 l/100 km
  • Benzínový motor 2,5i se spotřebou 7,0 l/100 km
  • Pět hvězdiček v nárazových testech Euro NCAP
  • Cena od 939 000 Kč vč. DPH
  • EyeSight již v základní výbavě

Objednejte se na testovací jízdu a vyzkoušejte systém EyeSight v praxi.
Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

31.5.2023 18:57:32
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku