Domů > Reklamní články

Test: Vyplatí se dlouhodobý pronájem automobilu?


velikost textu:
     
29.května 2015 11:45
 
Doba se mění, a to i v přístupu k automobilům. Ještě v nedávné minulosti toužil téměř každý majitel řidičského průkazu vlastnit svůj automobil. Vzhledem k ekonomické náročnosti jeho pořízení i provozování a dalším komplikacím však mnozí lidé dnes od této možnosti upouštějí. Ovšem co dělat, když nastane situace, kdy je potřeba mít po nějakou dobu vůz kdykoliv k dispozici? Řešením je dlouhodobý pronájem auta. Podívejme se na to, zda je opravdu výhodný a proč.

Petr Buček

Co znamená dlouhodobý pronájem automobilu?

Nejdříve si ujasníme základní pojmy. Dlouhodobé zapůjčení auta umožňuje využívat vozidlo v časovém období zpravidla od jednoho měsíce do dvou let. Občas bývá dlouhodobý pronájem zaměňován za pojem operativní leasing, se kterým ho spojují některé společné rysy. Největším rozdílem je tu však fakt, že u pronájmu není zákazník autopůjčovny nijak dlouhodobě vázán. Automobil si prostě půjčí jen na tak dlouhou dobu, na jakou jej skutečně potřebuje, klidně i na jeden měsíc. Oproti leasingu má u pronájmu také možnost vypovězení smlouvy. U operativního leasingu se jedná zpravidla o nové vozy, což u dlouhodobého pronájmu většinou neplatí. Přesto jsou u kvalitní autopůjčovny vozidla maximálně spolehlivá a ve skvělém stavu. Například půjčovna aut Praha Taggart má ve svém vozovém parku téměř nové automobily s průměrným věkem 10 měsíců a nízkým počtem najetých kilometrů, kterým poskytuje špičkový servis.

Jaké jsou výhody dlouhodobého zapůjčení vozidla?

Ukažme si je na příkladu právě autopůjčovny Taggart, která je jedním z lídrů v tomto oboru. Jednou z nejvýraznějších výhod pronájmu je kromě absence dlouhodobého závazku i určitá bezstarostnost, kterou klientům tato možnost přináší. Jako nájemce vozidla se zákazník nemusí starat o servisní prohlídky, pojištění a další náklady spojené s provozem a údržbou automobilu. Toto je zcela záležitostí provozovatele, kterým je autopůjčovna. Jestliže má v době zapůjčení vozidla zrovna proběhnout pravidelný servis, je se zákazníkem dohodnutý termín podle jeho časových možností a po dobu prohlídky je mu samozřejmě zapůjčen náhradní vůz. Výborná je také dostupnost dlouhodobého pronájmu vozidel pro všechny, včetně osob v registru dlužníků a dalších registrech. Vůz je možné si zapůjčit i na fakturu.

Jaké jsou ceny pronájmu?

Ty se samozřejmě odvíjí od konkrétního typu vozidla, počtu najetých kilometrů a délce zapůjčení. Autopůjčovna Praha Taggart má k dispozici ekonomické i luxusní vozy od Škody Fabie po Audi A6. Kupříkladu u zmiňované Škody Fabie začíná cena za pronájem na pouhých 207 Kč za den, což je skutečně bezkonkurenční. V ceně je zahrnuto plné povinné a havarijní pojištění na území ČR i EU, silniční daň, zelená karta i zimní nebo letní pneumatiky podle ročního období. Mezi základní vybavení každého vozu patří autorádio s MP3 přehrávačem a klimatizace, za poplatek je pak možné si zapůjčit i dětskou autosedačku nebo navigaci.

Jak složité je vyřízení dlouhodobého pronájmu auta?

Je to jednoduché a rychlé. Stačí k tomu jeden telefonát nebo e-mail. Možné je využít také přehledný rezervační formulář na stránkách taggart.cz, který zároveň spočítá, kolik bude zapůjčení stát. Automobil si může klient půjčit kdekoliv po celé České republice, bude mu přistaven na místo podle jeho určení. Po Praze navíc autopůjčovna nabízí přistavení a vyzvednutí vozu zcela zdarma. Vůz může mít zákazník k dispozici již ten samý den. Při předání je třeba mít u sebe své doklady a také danou vratnou kauci.

Pro ty, kteří potřebují mít automobil k dispozici na časový úsek v řádu měsíců, je dlouhodobý pronájem vozidla nejlepším řešením. Ceny za něj jsou vzhledem ke všem výhodám více než přijatelné, takže se opravdu vyplatí.

Diskuse

 
 
Adam - Krátkodobý pronájem auta
Ahoj všem, jsem spíše zastáncem krátkodobého pronájmu auta, co jsem...

Celkem 1 příspěvků, poslední 29.7.2021 10:06:18.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 22:24:08
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku