Domů > Reklamní články

Asistenční služby u pojištění vozidel


velikost textu:
     
4.června 2015 12:53
 
Stávají se součástí každého pojištění. Začínáme si na ně zvykat, protože jsou pohodlné a pomoc na telefonu je 24 hodin 7 dní v týdnu. Jaký je však jejich rozsah a na co máme právo – to je lepší vědět již při sjednávání pojistné smlouvy.

Petr Buček

Základní rozsah asistenčních služeb je u všech pojišťoven velmi podobný a je obsažen již v ceně pojistného. Zahrnuje organizaci a úhradu do sjednaného limitu příjezd a odjezd asistenční služby, časově limitovanou opravu na místě, vyproštění a manipulaci s vozidlem, odtah nepojízdného vozidla do nejbližšího servisu a případně vyzvednutí opraveného vozidla formou úhrady jízdného – vlak, bus, letadlo.

Zároveň zahrnuje organizaci služeb, kdy si vlastní službu klient již musí hradit sám. Jedná se zejména o odvoz posádky do servisu nebo domů, ubytování posádky vozidla, náhradní dopravu veřejnými prostředky – vlak, bus, letadlo, přistavení náhradního vozidla do 3,5t a jeho zapůjčení.

Časté jsou případy jako defekt pneu, vybití baterie, zabouchnutí klíčů, jejich odcizení, ztráta, zalomení nebo poškození (i zámků), nedostatek nebo záměna paliva či finanční tíseň v případě nutné opravy vozidla. V takových případech je lepší se ujistit, že takové služby máte zahrnuty v základním rozsahu. Pokud ne, doporučujeme je přiobjednat formou zvýšení rozsahu asistence, mnohdy za úplatu jen několika set korun ročně.

Získáte tak rovněž u mnoha služeb, kde byla ze strany asistenční služby poskytována pouze organizace pomoci, i finanční limit v řádech tisícikorun, který můžete čerpat na úhradu takové poskytnuté služby. Limit  úhrady je obvykle v zahraničí dvojnásobný než v České republice.

Nákladní vozidla nad 3,5t mají možnost sjednat v rámci nadstandardních asistenčních služeb pro zahraničí i krytí nákladů spojených se zapůjčením náhradního vozidla nad 3,5t a nákladů spojených s přeložením nákladu na jiné vozidlo. U nákladních vozidel je rovněž finančně náročné jejich vyproštění, správně zvolený limit se může vyplatit.

Riscover.czDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

31.5.2023 17:53:32
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku