Domů > Reklamní články

Pojištění vozidel - které je povinné?


velikost textu:
     
16.června 2015 10:58
 

Každý provozovatel motorového vozidla, ať už se jedná o automobil či motocykl, je ze zákona povinen platit pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, běžně označované jako povinné ručení. Máte jasno, k čemu povinné ručení slouží a za jaké služby si musíte připlatit?


Topsrovnani.cz

Povinné ručení vám poslouží v případě, kdy způsobíte dopravní nehodu. Ať už při ní poničíte jiné auto, svodidla, či sousedův plot, škodu za vás zaplatí vaše pojišťovna. Vyplacena za vás bude i náhrada způsobené škody na zdraví. Zároveň můžete využívat asistenční telefonické služby a v případě potřeby vám pojišťovna zpravidla zdarma zajistí odtah vozidla.

Cena povinného ručení se liší v závislosti na věku provozovatele vozu, objemu motoru, místě registrace automobilu a dalších faktorech. Za každý rok vzorné jízdy bez nehod jsou řidiči odměňováni slevami z ceny povinného ručení.

V případě, že máte uzavřenou pouze povinnou pojistku, škodu způsobenou na vlastním voze musíte hradit sami. Existuje však možnost připojištění, které vás ochrání v různých situacích, které mohou nastat.

Havarijní pojištění, které je naopak od povinného ručení nepovinné, poskytuje ochranu pro případ základních rizik. Těmi jsou havárie, odcizení vozu, zničení živlem či vandalismus. Řidič si zpravidla může vybrat, zda chce být pojištěn pro všechna tato rizika, či zda preferuje pouze určitou kombinaci, například havárie + živel. V případě havarijního pojištění je vám uhrazena škoda způsobená vlastní vinou na vlastním voze.

Kromě základních rizik se v rámci havarijního pojištění můžete připojistit i pro další specifické situace. Tou může být například srážka se zvěří, či rozbití čelního skla. Jednotlivé pojišťovny nabízejí různé služby v různých kombinacích a cenách. Je proto dobré věnovat výběru pojištění zvýšenou pozornost.

Zorientovat se v nepřehledné nabídce různých druhů pojištění na trhu vám pomůže online srovnávač TopSrovnani.cz. Na základě zadaných parametrů vašeho vozu získáte informace o možnostech povinné ručení u jednotlivých pojišťoven, jednoduše si vyberete to, které je pro vás nejvýhodnější a objednáte. Ušetříte tak spoustu času i peněz a budete mít jistotu, že máte to nejvýhodnější možné pojištění.
Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 22:41:50
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku