Domů > Reklamní články

Nejlevnější povinné ručení pro řidiče v roce 2015


velikost textu:
     
16.června 2015 11:44
 

Ceny povinného ručení dlouhé roky klesaly, v posledních dvou letech je však trend opačný. Mohou za to zvyšující se výdaje pojišťoven na odškodné a především novela občanského zákoníku platná od počátku roku 2015. Poslanci touto novelou zrušili povinné příspěvky do garančního fondu, ze kterého byly vypláceny škody způsobené nepojištěnými řidiči. Pojišťovny musí nyní tento finanční výpadek nahradit, a to z plateb za povinné ručení. Ke zdražování povinného ručení se uchýlily téměř všechny pojišťovny. Ceny pro nejlevnější povinné ručení 2015 narostly v průměru o 6 %, nejvíce zdražení však pocítili rizikové skupiny motoristů, jako jsou mladí řidiči či řidiči silných aut. 


Topsrovnani.cz

Cena povinného ručení pro každého řidiče je vypočítávána v závislosti na několika faktorech. Jedním z nich je zmíněný věk řidiče. Mladí řidiči, jelikož jsou nezkušení, jsou považováni za rizikovou skupinu, jelikož se předpokládá, že pravděpodobnost, že způsobí dopravní nehodu, je vyšší. Za povinné ručení si tak musí připlatit.

Dalším faktorem, který se v ceně povinného ručení promítne, je objem motoru vozidla. Obecně platí - čím vyšší objem, tím vyšší pojistka. Stejně jako u mladých řidičů se u řidičů s výkonnými automobily s vysokým objemem motoru předpokládá vyšší riziko způsobení dopravní nehody.

Při uzavírání povinného ručení záleží také na tom, kde máte svůj vůz registrovaný. Řidiči z Prahy si vždy zaplatí o něco více, než řidiči z venkova. Například Allianz pojišťovna rozděluje řidiče do čtyř cenových kategorií podle regionu - Praha, města nad 90 tisíc obyvatel, města nad 30 tisíc obyvatel a obce do 30 tisíc obyvatel.

Nejlevnější povinné ručení mají šanci získat řidiči, kteří jezdí dlouhodobě bez nehod. Za každý rok vzorného ježdění pak od své pojišťovny obdrží bonus v podobě slevy na povinném ručení. Tímto způsobem je možné získat slevu až 60 %. Nezapomeňte, že na svůj stávající bonus máte nárok i při přechodu k nové pojišťovně.

Pokud uvažujete o změně povinného ručení, využijte některého ze srovnávačů, jako je TopSrovnani.cz. Nejenže ušetříte spoustu času, jelikož porovnáte produkty mnoha pojišťoven na jednom místě, ale také máte šanci získat pojištění za výhodnější cenu. Srovnávače mají s pojišťovnami často vyjednané lepší ceny a mohou si dovolit nabízet pojištění za nižší cenu, jelikož ušetří na nákladech za provoz poboček.

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 22:22:14
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku