Domů > Reklamní články

Jak správně vybrat offroad pneumatiky pro váš vůz?


velikost textu:
     
9.září 2015 16:51
 
Pneumatiky bezesporu patří k nejdůležitějším součástem každého automobilu. Jejich funkce jsou jasné - zajistit bezpečnou a spolehlivou jízdu na každém povrchu a za jakéhokoli počasí. Pro vozy SUV a offroad s pohonem 4 × 4 to pak platí dvojnásob. Tyto automobily jsou totiž zpravidla určeny i do obtížnějších terénů než klasické osobáky a je třeba se na pneumatiky dokonale spolehnout. Jak tedy správně vybírat?

Sun Marketing x 2

Porozhlédněte se v testech pneumatik

Některé společnosti provádí každoročně nezávislé testování různých druhů pneumatik na základě všech měřitelných parametrů. Podle výsledku v jednotlivých testech se následně určí jejich celková kvalita a vhodnost pro využití. Ještě před samotným nákupem si proto udělejte vlastní menší průzkum, které pneumatiky se pro váš terénní vůz na základě testování nejvíce hodí.

Na jaké parametry se zaměřit?

Obecně se nedá říci, že by pro všechny druhy pneumatik na vozy 4×4 byly důležité jen některé parametry. Stejně jako u klasických pneumatik na běžné osobní vozy se parametry dělí podle druhu pneumatiky a pro jaké období je pneumatika určena. Záleží tedy na období, pro které vybíráte pneumatiku na SUV. Jaké tedy máte možnosti?

Zimní pneumatiky

Nejdůležitějšími parametry pro zimní pneumatiky na SUV by měla být schopnost a ovladatelnost především při jízdě na sněhu a ledu. Důležitá je také odolnost proti působení soli na silnicích. Pneumatika by neměla při nízkých teplotách tvrdnout a měla by být stále měkká.

Letní pneumatiky

Pro letní offroad pneumatiky je důležitým parametrem zejména rychlost opotřebení. Měly by rovněž být pevnější proti proražení, protože jízda terénem je právě na proražení velmi náchylná. Nezapomínejte ani na přilnavost na suché a mokré vozovce i na různých typech cest.


Nejdražší neznamená vždy nejlepší

Vybírat pouze na základě ceny se zpravidla nevyplácí a platí to i při výběru pneumatik na SUV s pohonem 4 x 4. Vybírejte tedy vždy na základě parametrů jednotlivých pneumatik. Tento výběr sice zabere více času, ale alespoň budete mít jistotu, že jste vybrali správně a na vaše nové obutí se tak můžete spolehnout za všech okolností.

Diskuse

 
 
Jarda - kecy
a nic jsem se nedozvěděl

Celkem 1 příspěvků, poslední 6.8.2018 23:56:08.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 21:43:37
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku