Domů > Reklamní články

Jak na nenechavé zloděje kol?


velikost textu:
     
21.září 2015 19:57
 
Máte-li na voze krásná nová litá kola a nechcete o ně přijít, je dobré je zabezpečit. Pro podobné případy jsou doporučovány bezpečnostní šrouby kol, přičemž se dají pořídit buď šrouby, nebo matice. Jejich využití je však prakticky stejné a to ochránit kola před demontáží běžným nářadím.

Sun Marketing x 2

Zloději to nebudou mít jednoduché

Pokud se pro jejich pořízení rozhodnete, v sadě vždy najdete 4 kusy šroubů a unikátní klíč, resp. nástavec, kdy se na každé ze čtyř kol namontuje jedna matka. Cenové rozpětí je od pár stovek až po více než tisíc korun. 

Možná si říkáte, že bezpečnostní šrouby jsou sice dobrá věc, ale co když si je koupí i rafinovaný zloděj a klíč pak používá při své „práci“? Samozřejmě, že to možné je. 

Výrobci těch těch nejkvalitnějších bezpečnostních šroubů ovšem tvrdí, že mají tolik kombinací klíčů pro montáž a demontáž, že si na ně zloději nepřijdou. Klíče si jsou navíc velmi podobné, avšak ne stejné a není tedy možné pohledem na šroub zjistit, jaký klíč bude potřeba. 

Před nákupem se informujte

Při výběru je třeba se předem informovat, zda vybrané šrouby půjdou k vašemu autu. Pokud tápete, nebojte se zeptat odborníků. V takovém případě se připravte na otázky týkající se modelu i roku výroby auta a potřebných rozměrů šroubů. 

Neznalého motoristu by mohla zaskočit otázka, zda potřebuje kulovou nebo kuželovou dosedací plochu. Nápověda: většina ocelových kol má kulovou, naopak alu kola mívají spíše kuželovou.

Montáž zvládne každý

Jak tedy bezpečnostní šrouby instalovat na kolo? Nehledejte v tom žádnou vědu. Prvním krokem je ověřit si, že zakoupená velikost je ta pravá. Příliš krátký nebo naopak moc dlouhý šroub mohou poškodit různé části vozidla. 

Platí zásada, že bezpečnostní šrouby se vždy nasazují jako poslední a sundávají jako první ze všech šroubů držících kola. Pak se na každé kolo nasadí po jednom šroubu či matce, v žádném případě se ovšem nedoporučuje používat různé elektrické či pneumatické nástroje pro utahování šroubů. Stačí fyzická síla a momentový klíč. Po několika prvních kilometrech jízdy ještě zastavte a šrouby dotáhněte.

A na závěr ještě jedna rada pro ty, kteří montují na svůj vůz bezpečnostní šrouby poprvé. Pečlivě si zaznamenejte a uschovejte číselný kód bezpečnostního šroubu. V případě, že ztratíte originální klíč, se vám to bude hodit.Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

8.12.2023 10:04:20
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku