Domů > Reklamní články

Ochranná ruka havarijního pojištění


velikost textu:
     
30.listopadu 2015 08:41
 
Není pojištění jako pojištění. Mnozí majitelé vozidla však v této oblasti neustále tápou, proto rozdíl mezi povinným pojištěním a pojištěním havarijním uvedeme na pravou míru. Ideálním stavem by samozřejmě bylo, kdyby řidiči jezdili ukázněně a nedocházelo tak k žádným nehodám. To je ovšem zcela nereálná idea a abychom nebyli nespravedliví, jsou to také přírodní živly, které pojištění vozidla vyžadují. Ono totiž i poctivý a zkušený řidič je na ledovku či sněhové závěje krátký, ať už jezdí jakkoli opatrně. V souvislosti s provozem vozidla uzavíráme dva typy pojištění a to povinné ručení a havarijní pojištění.

Petr Buček

Bez povinného ručení to nepůjde

Povinné ručení je typ pojištění, kterým musí být vozidlo pojištěno ideálně ještě předtím, než se automobil vydá na svou první jízdu. Povinné pojištění je zákonné pojištění, jež chrání proti škodám způsobených provozem vozidla. 

Hlavním rozdílem mezi povinným a havarijním pojištění je tedy v povinnosti a dobrovolnosti. Povinné ručení je k provozování vozidla naprosto nepostradatelné a proto bychom bez něj vůbec neměli vyjíždět. 

Zjednodušeně řečeno, tento typ pojištění chrání proti následkům nehody nejen vlastníka vozidla, ale také ostatní účastníky dopravní nehody, v důsledku které došlo ke škodám nejen na majetku, ale také poškození zdraví či dokonce úmrtí.

Nehoda není náhoda

Jak již jsme si výše uvedli, druhým typem pojištění vozidla je havarijní pojištění. Na rozdíl od povinného ručení není zákonné, avšak jeho uzavření nese pojištěným řadu nesporných výhod. 

Takzvané havarijko uhradí škody na vašem vozidle především v případě střetu s dalším vozidlem, ale i v situaci, kdy vám byl automobil odcizen nebo poškozen neznámým pachatelem. 

Co se týče nehod, není zejména v nastávajících zimních měsících o škody v podobě nejrůznějších ťukanců a škrábanců nouze. Sjednejte si havarijní pojištění podle výrobce a buďte si jistí, že je havarijko "ušito" přímo na míru vašeho plechového miláčka.

Porovnejte pojištění a vyberte si to nejvýhodnější! Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 22:29:42
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku